Tétel

Rufpreis:

3 000 HUF

Beschreibung:

Anekreón: Anekreón versei. Anekreóni dalok, töredékek. Fordította Devecseri Gábor. Illusztrálta Szász Endre. (Számozott.)
[Budapest], 1962. Magyar Helikon (Békés megyei Nyomdaipari Vállalat Gyomai Telepe). 132 + [4] p. Első modern kiadás.
Könyvgyűjtők számára készült, számozott, bibliofil kiadás. Kolofon: "Kötetünk a modern kritikai kiadások alapján tartalmazza Anakreón összes fennmaradt verseit és töredékeit. A fordítást ellenőrizte és a kötetet szerkesztette Falus Róbert. A kötésterv és tipogáfia Ginács László munkája. Műszaki vezető Kugler Andor. Készült a Gyomai Kner Nyomdában, Bodoni betűvel, 6.700 pédányban, ebből 1.300 példány félbőr-kötésben, számozva. Ez a könyv a 714. számú példány".
A Kr. e. 6. században alkotó görög költő, Anakreón szerelmi és bordalköltészetét az ókorban számosan utánozták. Első magyar fordításai 1785-ben jelentek meg nyomtatásban. Devecseri Gábor modern fordításának ez az első kiadása.
Horváth-Gazda 12. old.
Aranyozott, illusztrált kiadói félbőr kötésben, enyhén sérült védőfóliában. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk