Tétel

Rufpreis:

4 000 HUF

Beschreibung:

[Folyóirat] A hazatért Felvidék: A magyarság ünnepe, Kassa. A Képes Vasárnap tematikus lapszáma az első bécsi döntést követően. 60. évfolyam, 47. szám. (1938. november 20.)
(Budapest, 1938). (Pesti Hírlap Rt. - Légrády Testvérek Ny. Rt.) 33 + [3] p.
A Képes Vasárnap a Légrády Testvérek tulajdonában álló kormánypárti sajtókonszern, a Pesti Hírlap képes hétvégi magazinja. A Felvidék déli, magyarok lakta sávját az anyaországnak visszaadó első bécsi döntés nyomán országos lelkesültség lett úrrá a közvéleményen, a Pesti Hírlap öt lapszámon keresztül ünnepelte a döntést, illetve méltatta a visszatért felvidéki városok és vidékek jelentőségét. A sorozat második részét alkotó lapszámunk a kassai bevonulás fotóanyaga és lelkesült hangú riportja mellett Kassa városát magasztalja.
A tartalomból: A magyar hadsereg diadalmas bevonulása a Felvidékre -- Kassai élet a XVII. század végén -- Rákóczi és a Felvidék -- Genthon István: Kassa műemlékei -- A Felvidék és Kassa színészete -- Milyen ruhákat találunk a dolgozó nő szekrényében? -- A bélyeghamisítás műhelytitkai.
(A hazatért Felvidék II.)
Lakatos 1177.
Fűzve, Nádler Róbert színes festményével illusztrált kiadói borítóban, a hátsó borítófedélen apró sérüléssel. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk