Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 195

1985 Dargay Attila (1927-2009): A Vacak a Hetedik Testvér c. rajzfilm eredeti, Dargay által rajzolt nyúl figurái. Film, tus. Lapméret: 39x30 cm
16373.

Rufpreis:
10 000 HUF

16374.

Rufpreis:
24 000 HUF
65,04
75,00

1991 Bp., Mikes Lilla (1924-2004) Jászai Mari-díjas színésznő, a Korona Pódium alapítója és művészeti vezetője, illetve férje, Gál Péter (1918-2006) színész, rendező, színházigazgató gratuláló levele bethleni gróf Bethlen István és felesége részére esküvőjük alkalmából, borítékkal
16375.

Rufpreis:
2 400 HUF

1998 Halászbástya Schulek lépcső alsó támfal rekonstrukció kiviteli terv. Bp., 1998., Épület - Kőfaragó Kft, 8 sztl. lev.+11 (fotóanyag) t. + 7 (rajzok) t. + 1 sztl. lev. +11 p. Aláírásokkal. Spirálkötésben, foltos, hullámos lapokkal, az utolsó lap a borítóhoz ragadt. Rossz állapotban. + 1999 Halászbástya Schulek lépcső alsó keresztág rekonstrukció kiviteli terv. Bp., 1999., Épület - Kőfaragó Kft, 3 sztl. lev. +9 p.+2 sztl. lev. +15 (képanyag) t. + 7 (rajzok) t. +1 (táblázat) t. +3 (rajzok) t. + 21 sztl. lev. Spirálkötésben, foltos, hullámos lapokkal, az utolsó lap a borítóhoz ragadt. Rossz állapotban.
16376.

1998 Halászbástya Schulek lépcső alsó támfal rekonstrukció kiviteli terv. Bp., 1998., Épület - Kőfaragó Kft, 8 sztl. lev.+11 (fotóanyag) t. + 7 (rajzok) t. + 1 sztl. lev. +11 p. Aláírásokkal. Spirálkötésben, foltos, hullámos lapokkal, az utolsó lap a borítóhoz ragadt. Rossz állapotban. +
1999 Halászbástya Schulek lépcső alsó keresztág rekonstrukció kiviteli terv. Bp., 1999., Épület - Kőfaragó Kft, 3 sztl. lev. +9 p.+2 sztl. lev. +15 (képanyag) t. + 7 (rajzok) t. +1 (táblázat) t. +3 (rajzok) t. + 21 sztl. lev. Spirálkötésben, foltos, hullámos lapokkal, az utolsó lap a borítóhoz ragadt. Rossz állapotban.

Rufpreis:
2 400 HUF

2002 Habsburg Ottó (1912-2011) 90. születésnapjára szóló 2 db meghívó gróf Bethlen István és felesége részére, hajtásnyomokkal.
16377.

Rufpreis:
2 400 HUF

2005 Magyar Professzorok Világtanácsa oklevél Grétsy László (1932-2024) nyelvész részére, dísz mappában
16378.

Rufpreis:
8 000 HUF

Állami Bábszínház, Aladdin és a csodalámpa előadás szövegkönyve, "Rendező példány", gépirat, kézzel írt bejegyzésekkel, javításokkal, félvászon-kötésben + 3 db Állami Bábszínház, Rosszcsont Peti kalandjai előadás plakát, hajtva, lapszéli sérülésekkel, 41x30 cm körül
16379.

Rufpreis:
2 400 HUF

Uralkodóházak kézzel írt/rajzolt családfái (Wittelsbach, Přemysl, Luxemburg, Árpád-ház, stb.), változó méretben és állapotban
16380.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,21
10,63

Tarjányiné Ujhelyi Elvira kézzel rajzolt szabásmintái, 3 db nagyalakú füzet, közel teleírva, 49x34,5 cm
16381.

Rufpreis:
1 600 HUF

5 db kézzel írt, ill. gépelt versgyűjtemény (amatőr költők saját szerzeményei, valamint ismert költők verseiből összeállított válogatás), közte Bánky Róbert: Élet c. 1962-es verseskötete a szerző dedikációjával (ifj. Bánky Róbert (1930-1991) bábművész, színész, rendező?), változó állapotban
16382.

Rufpreis:
1 200 HUF

3 db repülőgép típusismereti tanfolyam jegyzet (vizsgaanyag): LüF 1/a. 6. melléklet szerinti 1/ Vitorlázó repülőgépek a/ típuscsoport. Mucha-St.; b/ típuscsoport (Foka C-4-5, Pirat).; e/ BLANIK. Összeáll.: MHSZ OK Rep. O. Tűzve, 5 p.; 6 p.; 5 p.
16383.

Rufpreis:
3 000 HUF

[Grafika] A Henneberg frank nemesi család kézzel rajzolt, német nyelven feliratozott, színes címerrajza - az Europäische Wappensamlung című (fiktív) forrásmunkára való hivatkozással. Arma für den Herrn v[on] Henneberg Ritter Familie. Keltezés és hely nélkül (1780 körül). Egyetlen lap, a címerrajz mérete: 165x150, lapméret: 300x228 mm. Színes címerrajzunk a 11. századtól 1583-ig valóban létező, türingiai frank grófi család, a Henneberg nemesi család színeit és motívumait hordozza. A családot a neves bajor heraldika munka, a Nikolaus Bertschi által összeállított "Wappenbuch besonders deutscher Geschlechter" című kódex (Augsburg, 1515) még számontartotta. A címerrajz két mezején is megjelenő különös motívum: a hármas halmon álló tyúk motívuma szimbolikus, beszélő jellegű címerutalás: arra a tényre utal, hogy a család 1219-ben elvesztette würzburgi őrgrófi szerepét. A családot egyéb veszteségek is érték, genealógiai adatok szerint 1583-ban fiúágon kihalt. Német feliratozású címerrajzunk jóval későbbről való, 1780 körül keletkezett. Dokumentumunk érdekessége, hogy fiktív forrásra hivatkozik: "Europäische Wappensamlung" (Európai címergyűjtemény) nevű szakmunkát a heraldika nem ismer, a korabeli címerhamisítások gyakori eljárása volt a jól csengő, ám valójában nem létező "Europäische Wappensamlung" heraldikai szakmunkára hivatkozni, kötet- és oldalhivatkozással. Címerrajzolatot hordozó dokumentumunk sarkain apró levágás, felületén apró, halvány foltosság, enyhe hajtásnyomok, a lap alji kötetszám-hivatkozás elmosódott, nem olvasható. Jó állapotú lap.
16384.

[Grafika] A Henneberg frank nemesi család kézzel rajzolt, német nyelven feliratozott, színes címerrajza - az Europäische Wappensamlung című (fiktív) forrásmunkára való hivatkozással. Arma für den Herrn v[on] Henneberg Ritter Familie.
Keltezés és hely nélkül (1780 körül). Egyetlen lap, a címerrajz mérete: 165x150, lapméret: 300x228 mm.
Színes címerrajzunk a 11. századtól 1583-ig valóban létező, türingiai frank grófi család, a Henneberg nemesi család színeit és motívumait hordozza. A családot a neves bajor heraldika munka, a Nikolaus Bertschi által összeállított "Wappenbuch besonders deutscher Geschlechter" című kódex (Augsburg, 1515) még számontartotta. A címerrajz két mezején is megjelenő különös motívum: a hármas halmon álló tyúk motívuma szimbolikus, beszélő jellegű címerutalás: arra a tényre utal, hogy a család 1219-ben elvesztette würzburgi őrgrófi szerepét. A családot egyéb veszteségek is érték, genealógiai adatok szerint 1583-ban fiúágon kihalt. Német feliratozású címerrajzunk jóval későbbről való, 1780 körül keletkezett. Dokumentumunk érdekessége, hogy fiktív forrásra hivatkozik: "Europäische Wappensamlung" (Európai címergyűjtemény) nevű szakmunkát a heraldika nem ismer, a korabeli címerhamisítások gyakori eljárása volt a jól csengő, ám valójában nem létező "Europäische Wappensamlung" heraldikai szakmunkára hivatkozni, kötet- és oldalhivatkozással.
Címerrajzolatot hordozó dokumentumunk sarkain apró levágás, felületén apró, halvány foltosság, enyhe hajtásnyomok, a lap alji kötetszám-hivatkozás elmosódott, nem olvasható.
Jó állapotú lap.

Rufpreis:
9 500 HUF
25,75
29,69

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF