David Roberts: Kétes dicsőség. A legendás Annapurna-expedició valós története. Ford.: Szentgyörgyi József. Bp., 2002, Park, 215 p. Kiadói kartonált papírkötés.
Franck, Arnold: Das Bilderbuch des Skiläufers. 284 kinematografische Bilder vom Skilauf mit Erläuterungen und einer Einführung in eine neue Bewegungs-Fotografie. Hamburg, 1932, Gebrüder Enoch Verlag, XV+(1)+128 p. Gazdag fekete-fehér fotóanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel.
Yesudian, Selva Raja: Sport és jóga. Ősi hindu testgyakorlatok és lélekzésszabályozás európaiak számára. Fordította Balogh Barna. 53 eredeti felvétellel. (Budapest), [1942 után]. Stádium Sajtóvállalat Rt. (ny.) 179 + [1] p. + 8 t. (kétoldalas) Selvarajan Yesudian (1916-1988) indiai jógaoktató. A tehetős dél-indiai családból származó szerző testnevelési-orvosi tanulmányok érdekében 1937-ben érkezett Magyarországra. A Hatha-jóga gyakorlatát kidolgozó "Sport and Yoga" című kötete 1941-ben jelent meg először magyarul. Az elismert jógi számos évet töltött hazánkban, magyar feleségével együtt csak a második világháború után, a koalíciós idők végén hagyta el az országot. Példányunk a kilencedik magyar kiadásból származik, melyhez a szerző új előszót is írt. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült gerincű kiadói borítóban.