Charles Darwin: Az ember származása és a nemi kiválasztás I-II. kötet. Ford.: Dr. Entz Géza, Dr. Fülöp Zsigmond, Dr. Madzsar József. Bp.,1923, Athenaeum,398+2 p.;327 p.+ XXXVII t. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.