Bücher: Jura

Zahl der Lose: 34

19308.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Zsögöd Benő: Magánjogi tanulmányok tervezetek és kisebb dolgozatok. Főként az öröklési, kereskedelmi és családi jog köréből. II. köt. Bp., 1901, Politzer Zsigmond, VII+1+915 p. Korabeli álbordás félbőr-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, névbejegyzéssel
19309.

Rufpreis:
4 000 HUF
9

Reichs-Gesetz-Blatt für das Kaiserthum Oesterreich. Jahrgang 1858., 1863., 1872., 1880. [4 kötet]. Wien, 1858-1880, K. k. Hof- und Staatsdruckerei. Német nyelven. Korabeli félbőr-, félvászon- ill. egészvászon-kötésben, változó állapotban, intézményi bélyegzőkkel.
19310.

Rufpreis:
3 000 HUF

1927-1940 Az Igazságügyi Közlöny 3 kötete (1927, 1932, 1940). Bp., Budapesti Hirlap Nyomdája. Kiadói félvászon-kötések kissé sérült borítóval, intézményi bélyegzővel.
19311.

Rufpreis:
3 000 HUF

Közjog. Szerk.: Dr. Márkus Dezső. Magyar közigazgatási törvények Grill-féle kiadása. Bp., 1910, Grill Károly könyvkiadóvállalata. Kiadói egészvászon-kötés, sérült gerinccel.
19312.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

19313.

Rufpreis:
2 400 HUF

Igazságügyi törvények tára. Az Igazságügyi Közlöny melléklapja. III-XI. évfolyam, 1920-1928. Bp., 1929, Magyar Kir. Igazságügyminisztérium (Vác, Váci Kir. Orsz. Fegyintézet-ny.), VIII+786 p. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
19314.

Rufpreis:
2 400 HUF

1879-ik / 1883-ik évi országgyűlési törvényczikkek. Bp., 1879-1883, Ráth Mór, 8+383 p.;V+1+340 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítókkal.
19315.

Rufpreis:
2 400 HUF

Buza László:  Új nemzetközi jogi elvek az Egyesült Nemzetek san-franciscoi alapokmányában. Kolozsvár, 1946. Erdélyi Múzeum-Egyesület (Minerva Rt. ny.) 26 p. Egyetlen kiadás. Buza László (1885-1969) nemzetközi jogász, egyetemi tanár, a kolozsvári egyetem háború alatti és utáni fennmaradásáért sokat tett, illetve az egyetem körüli népművelési intézmények munkájában is részt vett. Írása is szabadegyetemi előadásként hangzott el, 1945. decemberében, még az ENSZ első közgyűlésének összeülése előtt, pusztán az ENSZ San Franciscó-i alapokmányára alapozva. (Erdélyi tudományos füzetek. 199. szám.) Fűzve, sérült, enyhén hiányos kiadói borítóban.
19316.

Buza László: Új nemzetközi jogi elvek az Egyesült Nemzetek san-franciscoi alapokmányában.
Kolozsvár, 1946. Erdélyi Múzeum-Egyesület (Minerva Rt. ny.) 26 p. Egyetlen kiadás.
Buza László (1885-1969) nemzetközi jogász, egyetemi tanár, a kolozsvári egyetem háború alatti és utáni fennmaradásáért sokat tett, illetve az egyetem körüli népművelési intézmények munkájában is részt vett. Írása is szabadegyetemi előadásként hangzott el, 1945. decemberében, még az ENSZ első közgyűlésének összeülése előtt, pusztán az ENSZ San Franciscó-i alapokmányára alapozva.
(Erdélyi tudományos füzetek. 199. szám.)
Fűzve, sérült, enyhén hiányos kiadói borítóban.

Rufpreis:
5 000 HUF

Forster Gyula:  A katholikus autonomia törvényhozási rendezésének kérdéséről. Budapest, 1914. Franklin-Társulat ny. 71 + [1] p. Egyetlen kiadás. Forster Gyula (1846-1932) jogász, jogi szakíró, műemlékvédő politikai irata az 1848 óta az államtól különválasztott katolikus egyház anyagi alapjainak rendezéséről, külföldi és történeti kitekintéssel. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
19317.

Forster Gyula: A katholikus autonomia törvényhozási rendezésének kérdéséről.
Budapest, 1914. Franklin-Társulat ny. 71 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Forster Gyula (1846-1932) jogász, jogi szakíró, műemlékvédő politikai irata az 1848 óta az államtól különválasztott katolikus egyház anyagi alapjainak rendezéséről, külföldi és történeti kitekintéssel.
Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.

Rufpreis:
5 000 HUF

Indoklás a magyar általános polgári törvénykönyv tervezetéhez. Ötödik kötet: Öröklési jog. Bp., 1902, Grill Károly. Kiadói egészvászon kötés, lapszéli és előzéklapi sérüléssel, egyébként jó állapotban.
19318.

Rufpreis:
4 000 HUF

Fehér Ede:  Művelődéstörténeti korkép I. Lipót törvényeiben. Szeged, 1927. Nemzeti Sajtóvállalat. 66 + [2] p. Egyetlen kiadás. Fehér Ede tanulmánya a XVII. század második felében uralkodó I. Lipót magyar király törvénykezéseiből von le emlékezetes társadalomtörténeti és művelődéstörténeti következtetéseket. [Kolozsvári-szegedi értekezések a magyar művelődéstörténelem köréből. 11. szám.] Fűzve, sérült, enyhén hiányos kiadói borítóban.
19319.

Fehér Ede: Művelődéstörténeti korkép I. Lipót törvényeiben.
Szeged, 1927. Nemzeti Sajtóvállalat. 66 + [2] p. Egyetlen kiadás.
Fehér Ede tanulmánya a XVII. század második felében uralkodó I. Lipót magyar király törvénykezéseiből von le emlékezetes társadalomtörténeti és művelődéstörténeti következtetéseket.
[Kolozsvári-szegedi értekezések a magyar művelődéstörténelem köréből. 11. szám.]

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF