4 000 HUF
Pataki Vidor:
A XVI. századi várépítés Magyarországon.
[Budapest, 1931]. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 35 + [1] p. + 6 t. Egyetlen önálló kiadás.
Pataki Vidor (1901-1973) ciszterci tanár, történész, az egri vár kutatásával sokat foglalkozott. Hadászati fókuszú történeti építészeti dolgozatának nagyja szintén Eger várának XVI. századi szerkezetét elemzi.
Az első levélen felül, a szövegtükör felett kisebb hiány, néhány oldalon halvány foltosság.
(Különlenyomat a Bécsi Magyar Történeti Intézet Évkönyvének I. évfolyamából.)
Fűzve, sérült, enyhén foltos kiadói borítóban.