1913 Die Gartenwelt. Illustrierte Wochenschrift für den gesamten Gartenbau. Herausgegeben von Max Hesdörfer. XVII. Jahrgang. Német nyelvű kertészeti szaklap teljes évfolyama (XVII. évf. 1-52. sz.), egybekötve. Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Korabeli, aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval és gerinccel, intézményi bélyegzőkkel.