Tétel

Rufpreis:

6 000 HUF

Beschreibung:

Varga Mihály: Alkalmi szent beszédek.
Budapest, 1895. (Franklin-Társulat ny.) VII + [1] + 568 p. Egyetlen kiadás.
Varga Mihály római katolikus egyházi író kötete a 19. század vége elterjedt kiadványtípusának, a tematikus szónoklatgyűjteményeknek számát gyarapítja. Szerzőnk a gyónás és a szentáldozás kérdéseinek tárgyalása után az egyházi év ünnepein, illetve egyéb alkalmakon - a templomszentelés, iskolaavatás, esketés, temetés alkalmain - elmondható szentbeszédek praktikus gyűjteményét teszi közzé. A 19. századi osztályozás szelleme (és társadalomképe) igen markánsan megmutatkozik gyűjteményünkön, hiszen kötetünk sugalmazása szerint más és más beszéd illik egyszerű és művelt mátkapár esketéséhez, más és más beszéd mondandó el előkelő férfiú, jámbor családapa, fiatal hitvesnő, ifjú hajadon, 48-as honvéd, hosszú betegségben elhunyt és öngyilkos ravatalánál. Gyűjteményünk utolsó fejezete három, különösképpen elterjedt, korjellemző bűn ellen szólal fel, a lopás, az emberszólás (rágalmazás) és a káromkodás ellen.
Az első előzéken régi ajándékozási bejegyzés.
Aranyozott, festett, illusztrált kiadói egészvászon kötésben (Gottermayer Nándor, Budapest), vörös festésű lapszélekkel. Dekoratív, szép példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk