Tétel

Rufpreis:

3 000 HUF

Beschreibung:

Divald Kornél: Budapest művészete a török hódoltság előtt. Csányi Károly 10 eredeti építészeti rajzával és 49 képpel.
Budapest, [1903]. Lampel Károly - Wodianer F. és Fiai (Hornyánszky Viktor ny.) 165+ [3] p. + 8 t. (hártyapapírral védett). Egyetlen kiadás.
Divald Kornél (1872-1931) művészettörténész monográfiáját oldalszámozáson belül számos egész oldalas és szövegközti felvétel kíséri. Az első előzéken az egykori könyvkereskedő és -kiadó Grill Károly nevében kézzel kitöltött kereskedői könyvjegy, a megrendelő nevére kiállítva. A megrendelőlap egy újabb, szintén kézzel kitöltött példánya a kötetben elhelyezve, aláírás nélkül.
(Művészeti könyvtár.)
Poss.: Hübner Jenő (1863-1929) építész, a győri városháza, a balassagyarmati, székesfehérvári, komáromi, makói kórházak, templomok és más középületek tervezője.
Aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben (Gottermayer Nándor, Budapest). Szép példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk