Tétel

Katalognummer:

12031.
Beendet 490. Fernauktion
Gläser

Rufpreis:

36 000 HUF
97,56 EUR, 112,50 USD

Beschreibung:

ca. 1910-1920. Carl Goldberg jelzett szecessziós üveg lámpa, sérült, búra nélkül. Fújt és kézzel formázott, savmaratott, fehérre és rózsaszínre színezett cameo üveg. Szerelékkel, repedéssel, teljes m: 63 cm. Jelzés a talp felső részén: "Goldberg". Az üveggyárat 1881-ben alapította Carl Goldberg Novy Bor-ban és és kézzel készült luxus dekorüvegek széles választékát gyártották. A Carl Goldberg üveggyár a 19. század végén és a 20. század elején nagyon gyorsan és sikeresen terjeszkedett a nemzetközi piacokon, és az észak-csehországi régió egyik legjelentősebb üvegexportáló vállalatává vált. Olyan tervezők dolgoztak itt, mint Gustav Croy, Fritz Walter és Gustav Schneider.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : nagy_andras