Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 132

14156.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

cca 1940-2000 Vegyes grafikai, hajviseleti és egyéb anyag, össz. kb. 80 db: Hajviseletekről, frizurákról készített ipari tanuló iskolai rajzok, részben műhajjal készített; és sok-sok egyedi rajz (akt- és portrétanulmányok, tájak stb.), klf. technikák, klf. méretekben + Mintalapok iparostanonciskolai szabadkézi rajz tanításához
14157.

Rufpreis:
12 000 HUF

1940 Erdélyi bevonulás, "Visszatért" bélyegzések emléklapokon, kivágásokon, össz. 7 db: Bánffyhunyad, Csíkszereda, Gyergyószentmiklós, Máramarossziget, Szamosújvár, Szatmárnémeti
14158.

Rufpreis:
2 000 HUF
10

1941 Szlachányi Béla, a Kir. Országos Gyűjtőfogház igazgatójának gépelt kondoleáló levele, ismeretlen személy részére, autográf aláírással, fejléces papíron, Bp., 1941. jan. 16.
14159.

Rufpreis:
2 400 HUF

cca 1941-1943 Mészáros György versei, gépelt kéziratok 66 lapon, mappában
14160.

Rufpreis:
3 000 HUF

1942 Thirring Lajos (1899-1983. május 14.) statisztikus, egyetemi tanár autográf levele és borítékja
14161.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

1942 Szatmárnémeti, üzlethelyiségek frontjainak tervei art deco stílusban, össz. 3 db. Akvarell, ceruza, tus, papír, feltehetően diákok tervei, egyiken kisebb halvány foltokkal, másikon utólagos ceruzavonallal, 39×56,5 cm
14162.

Rufpreis:
12 000 HUF

1942-45 Szatmárnémeti, historizáló bútorok látványos tervei és néhány parketta terv, össz. 19 db. Akvarell, ceruza, tus, papír, feltehetően diákok tervei, részben kissé foltos, egyiken szakadással, 40×58 cm körüli méretekben
14163.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

1943 Sopron, Karner Károly Frigyes (1897-1984) evangélikus lelkész, teológus, műfordító, a Keresztyén Igazság c. evangélikus folyóirat felelős szerkesztőjének autográf aláírással ellátott, gépelt levele az Exodus könyvkiadó részére, a Keresztyén Igazság áprilisi számában ismertetett kiadványok tárgyában
14164.

Rufpreis:
1 200 HUF

1943 Kocsisné Szirmai Fóris Mária (1899-?) népművelési szakreferens, népművészeti gyűjtő 2 db levele (egy saját kezű, ill. egy autográf aláírással ellátott), Szabó Imre, az Exodus könyvkiadó igazgatója részére
14165.

Rufpreis:
1 600 HUF

1943 dr. Bernát Gyula (1896-1991) a Darányi Ignác Agrártudományos Társaság titkárának aláírása egy jutalomdíjról értesítő levélen, a társaság fejléces papírján, hajtott.
14166.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

cca 1946-47 2 db szerelmes levél egy orvostanhallgatóhoz, feltehetően a Vallás- és Közoktatásügyi Minisztérium államtitkárától, 3 db borítékkal
14167.

Rufpreis:
1 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF