Bücher: Sport, Schach, Bergsteigen

Zahl der Lose: 38

Bozóky Péter - Nagy Sándor: Úttörőgárdista járőrverseny. Tapasztalatcsere IV. Bp., 1979, Ifjúsági Lapkiadó. Kiadói tűzött papírkötés, kissé foltos borítóval.
19254.

Rufpreis:
600 HUF
1,63
1,88

Yesudian, Selva Raja:  Sport és jóga. Ősi hindu testgyakorlatok és lélekzésszabályozás európaiak számára. Fordította Balogh Barna. 53 eredeti felvétellel. (Budapest), [1942 után]. Stádium Sajtóvállalat Rt. (ny.) 179 + [1] p. + 8 t. (kétoldalas) Selvarajan Yesudian (1916-1988) indiai jógaoktató. A tehetős dél-indiai családból származó szerző testnevelési-orvosi tanulmányok érdekében 1937-ben érkezett Magyarországra. A Hatha-jóga gyakorlatát kidolgozó "Sport and Yoga" című kötete 1941-ben jelent meg először magyarul. Az elismert jógi számos évet töltött hazánkban, magyar feleségével együtt csak a második világháború után, a koalíciós idők végén hagyta el az országot. Példányunk a kilencedik magyar kiadásból származik, melyhez a szerző új előszót is írt. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült gerincű kiadói borítóban.
19255.

Rufpreis:
1 800 HUF

Király Dezső: Iskolai és sportjátékok vezérkönyve. 450 játék az összes versenyszerű sportjátékok legújabb nemzetközi szabályaival. Alsó-, közép- és felsőfokú fiú- és leányiskolák, valamint társadalmi, falusi és üzemi sportegyesületek számára. Összeáll.: - -. Bp., 1948, szerzői kiadás (Szeged Városi Nyomda és Könyvkiadó Rt.), 600 p. Kiadói félvászon-kötés.
19256.

Rufpreis:
1 400 HUF

19257.

Rufpreis:
1 600 HUF

Dr. Bíró András: A sport egészségvédelem. Bp., Egészségügyi Minisztérium. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
19258.

Rufpreis:
1 600 HUF

19260.

Rufpreis:
1 200 HUF

19261.

Rufpreis:
2 000 HUF

Peterdi Pál: Sport és szépség. Bp., 1958, Sport Lap- és Könyvkiadó. Számos fekete-fehér fotóval illusztrált. Kiadói félvászon kötés, fekete-fehér képtáblák
19262.

Rufpreis:
1 400 HUF

Gál László, Horváth Vilmos (szerk.): Vasi olimpikonok. Szombathely, 2001, Halmay Zoltán Olimpiai Hagyományőrző Egyesület-Martius Hirdetői és Kiadó Bt.. Kiadói kartonált papírkötés, gerincen és borítón apró kopásnyomokkal. "Vasi olimpikonok - a cím önmagáért beszél, s lényegében mindent elmond a kötetben foglaltakról. A dicséretes kezdeményezést az ötéves születésnapjára készülő Halmay Zoltán Olimpiai Hagyományőrző Egyesület lelkes vezetői váltották valóra. Horváth Vilmos, Gál László és szerzőtársaik teljes joggal az egyesület eddigi hasznos tevékenysége méltó megkoronázásának tekintik ezt a könyvet. Arra vállalkoztak ugyanis, hogy a megyében született olimpiai résztvevők, valamint a megye sportköreinek színeiben az ötkarikás játékokon rajthoz állt sportemberek pályafutását egy-egy hiteles, valós, tényeken alapuló írással megörökítsék." A kötetben többek között az asztaliteniszező Bátorfi Csilla, az atléta Gécsek Tibor és Horváth Attila, a birkózó Hegedüs Csaba, a kenus Tatai Tibor, a labdarúgó Lóránt Gyula, Novák Dezső és Szarka Zoltán, az ökölvívó Kajdi János, a súlyemelő Tóth Géza és Márkus Erzsébet, az úszó Halmay Zoltán, a vívó Berzsenyi Barnabás és Rajczy Imre életrajza olvasható.
19263.

Gál László, Horváth Vilmos (szerk.): Vasi olimpikonok. Szombathely, 2001, Halmay Zoltán Olimpiai Hagyományőrző Egyesület-Martius Hirdetői és Kiadó Bt.. Kiadói kartonált papírkötés, gerincen és borítón apró kopásnyomokkal. "Vasi olimpikonok - a cím önmagáért beszél, s lényegében mindent elmond a kötetben foglaltakról. A dicséretes kezdeményezést az ötéves születésnapjára készülő Halmay Zoltán Olimpiai Hagyományőrző Egyesület lelkes vezetői váltották valóra. Horváth Vilmos, Gál László és szerzőtársaik teljes joggal az egyesület eddigi hasznos tevékenysége méltó megkoronázásának tekintik ezt a könyvet. Arra vállalkoztak ugyanis, hogy a megyében született olimpiai résztvevők, valamint a megye sportköreinek színeiben az ötkarikás játékokon rajthoz állt sportemberek pályafutását egy-egy hiteles, valós, tényeken alapuló írással megörökítsék."
A kötetben többek között az asztaliteniszező Bátorfi Csilla, az atléta Gécsek Tibor és Horváth Attila, a birkózó Hegedüs Csaba, a kenus Tatai Tibor, a labdarúgó Lóránt Gyula, Novák Dezső és Szarka Zoltán, az ökölvívó Kajdi János, a súlyemelő Tóth Géza és Márkus Erzsébet, az úszó Halmay Zoltán, a vívó Berzsenyi Barnabás és Rajczy Imre életrajza olvasható.

Rufpreis:
2 000 HUF

1982 International Basketball. Megjelent a FIBA 50. és az MKSZ 40. évfordulója tiszteletére.
19264.

Rufpreis:
1 000 HUF

Győr Béla, Klész László: Katonaolimpikonok. Magyar hivatásos katona sportolók a modernkori olimpiai játékokon. Bp., 2012, Zrínyi. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
19265.

Rufpreis:
2 000 HUF

Stankovits Szilárd: A testgyakorlás kézikönyve elemi és polgári iskolák számára. Tanítók és szülők számára. A Magyar Athletikai Szövetség Könyvtára 3. Bp., 1913, Rózsavölgyi, XIV+256 p. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés.
19266.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF