Lukovich István és Mecseki Attila: A vívás oktatásának általános módszertana és mechanikája. Bp., 1967, Sport. Kiadói papírkötés. Megjelent 1750 példányban.
Doros György: A sport etikája és lélektana. (Hat tanulmány). Bp., 1943, szerzői kiadás (Stephaneum-ny.), 232 p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, a borítón kisebb ázásnyomokkal, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel.
Népiskolai testnevelési rádióelőadások és tanítások. Második sorozat. Különlenyomat a Testnevelés c. szakközlönyből. Országos Testnevelési Tanács Könyvtára LIV. köt. Bp., 1933, Országos Testnevelési Tanács, 97 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Siklóssy László: A magyar sport ezer éve III. köt.: A modern sportélet előkészítése. 1875-1896. Bp., 1929., Országos Testnevelési Tanács, 804+4 p. Rendkívül gazdag szövegközti és egészoldalas képekkel, ábrákkal gazdagon illusztrált. Haranghy Jenő könyvdíszeivel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
4 db harcművészet, küzdősport szakkönyv (egy magyar, három német nyelvű): Kelemen István: Ju-jutsu. A modern önvédelem útja. (Bp., 1983), Sportpropaganda. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, a gerincen kisebb sérülésekkel, kissé hullámos lapokkal. + A. Glucker: Jiu-Jitsu und Judo. Selbstverteidigung ohne Waffen und sportlicher Zweikampf. Stuttgart, 1963, Franckh'sche Verlagshandlung. Fekete-fehér fotókkal, ábrákkal illusztrálva. Német nyelven.Kiadói papírkötés, kissé viseltes, foltos borítóval. + Alfred Hasemeier: Judo-Lehrgang.; Judo-Kampftechnik. Stuttgart, 1967-1969, Franckh'sche Verlagshandlung. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval.
Franck, Arnold: Das Bilderbuch des Skiläufers. 284 kinematografische Bilder vom Skilauf mit Erläuterungen und einer Einführung in eine neue Bewegungs-Fotografie. Hamburg, 1932, Gebrüder Enoch Verlag, XV+(1)+128 p. Gazdag fekete-fehér fotóanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel.
Az erő műhelyében. Testépítő ABC. A szerző, Fekete Ferenc (1935-2017) a honi testépítés egyik alapítója, az IFBB Világszövetség életműdíjasa által DEDIKÁLT példány. [Bp., 1988.], HungariaSport. 3., bővített kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
Voellmy, Erwin: Schachtaktik. Viertel Teil: Uebergänge. Basel, 1930, Heinrich Majer, 136 p. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, néhány lapon kisebb lapszéli sérüléssel.