Tétel

Rufpreis:

6 000 HUF

11

Beschreibung:

Doros Gábor: A magyarság életereje. A nemzettest biológiája, fajegészsége és eugéniája.
Budapest, 1944. Turul Szövetség Könyv- és Lapterjesztő Kft. (Athenaeum ny.) 646 p. Első kiadás.
Oldalszámozáson belül 114 egész oldalas képpel, térképpel, rajzzal illusztrált. Doros Gábor (1892-1980) orvos, bőrgyógyász, egyetemi tanár fajbiológiai munkájában számos fejezetet szentel az emberiség nagyrasszainak jellemzésére, a nagyrasszokon belül pedig különös figyelmet szán a magyarság szempontjából meghatározó jellegű turanid és ugor rassztípus antropológiai és jellemtani meghatározására, majd kidolgozza a magyarság és a hazai nemzetiségek együttélésének történetét. Az utolsó fejezetek fajhigiénés programja a magyarság megerősítését a korai házasodásban, az egykézés visszaszorításában, a családtámogatási és társadalombiztosítási programok kidolgozásában látja. A fajhigiénés terminológiájú antropológiai munka rákerült az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott művek jegyzékére.
Az előzékeken és a belív néhány oldalán apró rozsdafoltosság.
(Turul könyvek.)
Aranyozott, enyhén sérült gerincű kiadói félvászon kötésben. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk