Tétel

Rufpreis:

12 000 HUF

Beschreibung:

Mikes Kelemen: Zágoni Mikes Kelemen törökországi levelei. A szerző saját kéziratából életrajzi értekezéssel közli Toldy Ferenc. I-II. kötet. [Egybekötve, teljes.]
Pesten, 1861. Heckenast Gusztáv (Nyomatott Landerer és Heckenastnál). [2] + 224 p.; 246 + [2] p.
Mikes Kelemen ?Törökországi levelei? című fiktív levélgyűjteménye a XVIII. századi magyar rokokó próza jelentős alkotása. A mű jóval később jelent meg nyomtatásban, első edíciója 1794-ben látott napvilágot, Kulcsár István gondozásában. Az új kiadáshoz Mikes Kelemen kézirata alapján Toldy Ferenc írt életrajzi esszét.
A címlapokon régi tulajdonosi bélyegzések.
Szüry 3190.
Dúsan aranyozott gerincű, vaknyomásos korabeli vászonkötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk