Saláta Kálmán: Fejezetek a Független Kisgazda Párt 1945-ös küzdelméből. Sajtó alá rendezte és a bev. írta: Csicsery-Rónay István. Washington,1989,Occidantal Press. Kiadói papírkötések.
prof. Elisabeta Hurezeanu: Istoria moderná a Romániei (Románia modern történelme). Bukarest, é.n., kissé kopott félvászon kötés, kihajtható térképmellékletekkel, román nyelven.
Karol Mórawski: Józef Bem. Biblioteczka historyczna. Warszawa, 1975, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Lengyel nyelven. Kiadói tűzött papírkötés. / In Polish language. Paperback.
Nádas Ferenc: Usa. Gazdaság- és társadalompolitikai tanulmány. A Szociáldemokrata Párt Kiadása. Budapest 1943. Kissé sérült papírborítóval Sérült fűzéssel
Hugh Sidey: John F. Kennedy, President. New York, 1964, Crest Books, 400 p.+ 8 (fekete-fehér fotók) t. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, az előzéklapon bejegyzésekkel.
Földy János - Balassa Imre: Világostól Josephstadtig. 1849-1856. Földy János naplótöredékeiből közreadta Balassa Imre. Bp, 1939, Kir. Magy. Egyetemi Ny., 323+(1) p. Számos egészoldalas rajzzal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban
Kövér György: Losonczy Géza 1917-1957. A szerző, Kövér György (1949-) történész, egyetemi tanár, az MTA rendes tagja által DEDIKÁLT! Bp., 1998, 1956-os Intézet. Fekete-fehér képekkel, fényképekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.