May Károly: Karácsony. Ford.: Hegedüs Eszter. Bp., 1918, Uránia, (Szeged, Szeged Városi Nyomda Rt.),395+5 p. Korabeli egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
Maeterlinck, Maurice: A kék madár. - - költői mesejátékának színes filmváltozata. Filmregényre átültette Kálmán Jenő. Bp., é.n., Sztár Filmmagazin,90+4 p. Hauswirth Magda Rajzaival. Kiadói papírkötés, kopott, szakadt borítóval, kissé sérült gerinccel, a könyvtest elvált a borítótól.
Barát Endre: Nehezen virrad. (Dedikált!) Bp., [1948], Dante, 183+(3) p. Átkötött egészbőr-kötésben, a lapok szélén ázásnyomokkal, az előzéklap és a címlap sérült, javított. A szerző, Barát Endre (1907-1976) író, újságíró által Gereblyés László (1904-1968) József Attila-díjas költő, műfordító részére dedikált példány: ,,Gereblyés László írótársamnak baráti szívvel Barát Endre, Bp. 948 I/22."
Jacques Péricard: Egy apa regénye. Nyolc gyermekem van. Ford.: Kertész Kálmán. Bp., [1928], Szent István-Társulat, 248 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a belső kötéstáblán ragasztásnyomokkal.
Magyar nyelv. Közérdekű havi folyóirat a művelt közönség számára. XXVII. köt. 1-10. sz. Szerk.: Gombocz Zoltán, Melich János, Pais Dezső. Bp., 1931, Magyar Nyelvtudományi Társaság, 4+340 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval.
Orbók Attila: Így beszélj hazádról! Témák, adatok, feljegyzések és társalgási ötletek gyűjteménye, jó magyaroknak - a magyarokról. Bp., [1942], Singer és Wolfner, 128 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült, javított borítóval.