Arany János művei, 2 kötet: Arany János összes prózai művei és műfordításai. Bp., é.n., Franklin-Társulat, 2211 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, kopottas, fakó gerinccel. + Arany János összes költői művei. Bp., é.n., Franklin-Társulat, 1768 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kissé sérült, fakó gerinccel.
Gobineau, [Joseph Arthur de] gróf: A renaissance. Történelmi jelenetek. Ford., előszóval és jegyzetekkel ellátta: Székely István. I-II. köt. [Egy kötetben.] Bp., 1904, Franklin-Társulat, X+(2)+270+(2) p.; 2 sztl. lev.+ 317+(3) p. Első magyar kiadás. Átkötött egészvászon-kötésben, jó állapotban.
Szolzsenyicin, Alekszander: A Gulag szigetcsoport 1918-1956 I-II. kötet. Fordította Szente Imre. Debrecen, 1989, Új Idők Kft. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
Garay János összes munkái I. köt. Sajtó alá rendezte, jegyzetekkel és életrajzzal kísérte: Ferenczy József. Bp., 1886, Méhner Vilmos, 1 (Garay János arcképe) t.+LXIV+360 p. Kiadói dúsan aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Goldschmied és Társai-kötés, aranyozott lapélekkel, szép állapotban
Mikszáth Kálmán: Pernye. Mikszáth Kálmán munkái. Bp., 1900, Révai, 4 sztl. lev.+229 p. harmadik kiadás. Kiadói dekoratív, aranyozott, illusztrált egészvászon sorozatkötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel,gerincen kis sérüléssel
2 db könyv - Vitályos László: Ady-Léda-Csinszka. Visszaemlékezések és levelek a költő életrajzához. Bp., 1977, MTAK. Kiadói papírkötés, jó állapotban + Dénes Zsófia: Akkor a hársak épp szerettek... Bp., 1957, Magvető. Kiadó félvászon kötés, jó állapotban.