4 000 HUF
Európa válaszúton: Háború vagy béke? (Budapest, 1933). A Pesti Hírlap kiadása (Légrády Testvérek Nyomdai Műintézete). 94 + [2] p. Első kiadás. A Pesti Hírlap kiadványa a háborús veszélyekkel tarkított béketárgyalások korában arra világít rá, hogy egy következő háborús konfliktus csakis a Párizs környéki békék revíziójával oldható meg. Revizionista kiadványunk törzsanyaga a trianoni béke igazságtalan mivolta mellett érvel: Magyarország nem nyomta el nemzetiségeit, nem kezdeményezte a háborút, védekezően lépett fel a konfliktus során; a wilsoni önrendelkezési elvek megtévesztették a háborús összeomláskor felállt magyar vezetést, az utódállamokban pedig közigazgatási és gazdasági módszerekkel kivitelezett etnikai tisztogatás zajlik. A színes grafikonokkal, térképekkel, infografikákkal illusztrált utolsó fejezet a Kárpát-medence gazdasági egységének fontosságára hívja fel a figyelmet, illetve a különféle dunai konföderációk ritkán látott térképeit közli. Aranyozott, halványan foltos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.