Tétel

Rufpreis:

6 000 HUF

Beschreibung:

Nyirő József: Néma küzdelem. Regény. (Dedikált.) (Budapest, 1944). Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. (ny.) 576 p. Első kiadás. Dedikált: "Erzsébetnek Nyirő József." Nyirő József erdélyi korszakának utolsó regénye az először 1944-ben megjelenő Néma küzdelem. Az erdélyi századfordulón játszódó, rendkívül sötét tónusú regény a Mezőföldön játszódik, és az erdélyi magyarság végső megfogyatkozását fogalmazza meg, számos esszébetéttel. Egy évvel később Észak-Erdélyt ismét Romániához csatolták. Példányunk első előzékének és első ívének fűzése meglazult. Feliratozott, sérült gerincű, enyhén foltos kiadói félvászon kötésben.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk