Spielzeuge

Zahl der Lose: 124

Marklin 4119 modellkocsi, dobozában, jó állapotban
13137.

Rufpreis:
11 000 HUF
29,81
34,38

Marklin 4118 modellkocsi, H0, dobozában, jó állapotban
13138.

Rufpreis:
13 000 HUF
35,23
40,63

Marklin 4034 modellkocsi, H0, dobozában, jó állapotban
13139.

Rufpreis:
8 000 HUF

Marklin 4120 modellkocsi, H0, dobozában, jó állapotban
13140.

Rufpreis:
10 000 HUF

Marklin 4157 modellkocsi, H0, dobozában, jó állapotban
13141.

Rufpreis:
9 500 HUF
25,75
29,69

2 db sípolós gumi játék figura 7-8 cm
13142.

Rufpreis:
600 HUF
1,63
1,88

Puzzle New York, Manhattan, World Trade Centerrel a képen. 1500 darabos, dobozában
13143.

Rufpreis:
3 000 HUF

Villamos memória fejlesztő társasjáték, karton, szétvágandó, egyik sarkában törésnyommal, 23x67,5 cm
13144.

Rufpreis:
1 800 HUF

cca 19. sz. első fele, Ón utazó gyerekjáték, jelzett, m: 5 cm
13145.

Rufpreis:
2 400 HUF

Lemezárugyár Versenyautó, h: 8 cm
13146.

Rufpreis:
2 000 HUF

32 lapos vetőkártyacsomag, magyar, szerb, német és horvát feliratokkal (1920 körül) [Budapest, 1920 körül]. 32 színes lap, méretük: 52x55 mm. Hagyományosan több nyelven - magyar, szerb, német és horvát nyelven - feliratozott jóskártyacsomagunk mindenfajta márkajelzéstől mentes. Jóllehet a manapság forgalomban levő cigánykártyák többnyire 36 lapból állnak, a cigánykártyák két évszázados hagyományában időről időre felbukkannak 32 lapos változatok - magyar kártyagyártók a XX. század 1920-as és 1930-as éveiben piacra dobtak litografált 32 lapos verziókat is. Ikonográfiai szempontból mindenképpen tanulságos a jóskártyák tárgyi világa, ez ugyanis némi késedelemmel követi a populáris kultúra változásait. A korabeli divat, az öltözködés meghatározó elemei bizonyos fáziskéséssel megjelennek a cigánykártyákon is, illetve egyes fogalmak képi megjelenítése is változik: egyes XX. századi vetőkártya-változatokban az Utazás fogalmát korántsem a hintóval, hanem az óceánjáró hajóval társítják, a ház fogalmát nem feltétlenül a vidéki kúria látképe jeleníti meg, a bíró nem feltétlenül a XIX. századi kisbíró, armális nemes ünnepi öltözékében jelenik meg, a katonatiszt sem feltétlenül operettbe illő vállpaszománnyal lép elő, a Vágy/Vágyakozás fogalma sem tájképek előtti merengéssel társul. A 36 lapos változathoz képest a szintén szabályszerű 32 lapos jóskártyák rendre a következő fogalmakat hagyják ki: Látogatás, Veszteség, Kevés pénz, illetve Szerelem. Az előbbi három esetben azért maradhat ki a fogalom, mert számos kártya már részben fedi gondolatkörüket, a Szerelem fogalma pedig azért maradhat ki a 32 lapos csomagból, mert a jóskártya egésze rendre az élet legalapvetőbb szenzációi: a szerencse és a szerencsétlenség, a pénz és az előmenetel, a vagyon és az elszegényedés, a születés és a halál és legfőképpen a szerelem témája mentén bontakozik ki, a jóskártyák kombinációiból pedig jóformán minden esetben szerencsés vagy bal végzetű szerelmi sors is kiolvasható, a jóslást végző személy marketingstratégiai szerint. A cigánykártyák ikonográfiájában egy dolog azonban változatlan, a vígság/örvendezés fogalma soha nem válik el a zenehallgatás, zenére való mulatozás jelenségeitől. A teljesség kedvéért hagyományos sorrendben ismertetjük a cigánykártyákat, kiemelve a tudatosan mellőzött lapokat: 1 kedves ('szerelmes nő') -- 2 szerető -- 3 özvegyember -- 4 özvegyasszony -- 5 vágy -- 6 főhadnagy ('katonatiszt') -- 7 bíró -- 8 pap ('lelkész') -- 9 hír ('üzenet') -- 10 remény -- 11 gondolatok ('gondolat') -- 12 szomorúság -- 13 véletlen öröm ('váratlan öröm') -- 14 vígság ('örvendezés') -- 15 szerencse -- 16 gyermek -- 17 betegség -- 18 látogatás [kártyacsomagunk mellőzi] -- 19 veszteség [kártyacsomagunk mellőzi] -- 20 ház -- 21 hamisság -- 22 utazás -- 23 pénz -- 24 kevés pénz [kártyacsomagunk mellőzi] -- 25 ellenség -- 26 tolvaj -- 27 halál -- 28 ajándék -- 29 szerencsétlenség -- 30 bosszúság -- 31 hűség -- 32 féltékenység -- 33 levél -- 34 állandóság -- 35 szerelem [kártyacsomagunk mellőzi] -- 36 házasság. Kék pávamintás hátoldalú kártyacsomagunk feltételezhetően kalózkiadás. A Piatnik kiadó 1910 körüli prágai jóskártyacsomagjának színes kliséit egyértelműen átvevő kártyapaklink (13) Véletlen öröm, illetve (33) Levél és (34) Állandóság kártyalapjairól hiányzik a kiadói felirat, illetve a négyszínű nyomás pontossága is a kalózkiadásokra emlékeztető pontatlanságokat hagy maga után. Jó állapotú, kerekítetlen sarkú lapok.
13147.

Rufpreis:
6 000 HUF
10

28 lapos vetőkártyacsomag, magyar, szerb, horvát, német és olasz feliratokkal (1920 körül). (Hiányos!) [Prága] Praha, [1910 körül]. Ferdinand Piatnik Synove. 28 színes lap, méretűk: 84x52 mm. A Piatnik játtékkártya kiadó csehországi üzemében készült jóskártyacsomagunk hagyományosan több nyelven feliratozott, az Osztrák-Magyar Monarchiában használatos magyar, szerb, horvát, német és olasz nyelvű játékosok számára készült. A jóskártyacsomag hagyományosan 36 színes lapból áll, de ismeretesek 32 lapos változatok, melyek nem tartalmazzák a látogatás, veszteség, kevés pénz és szerelem lapokat. Példányunk a 32 lapos változat négy lap híján teljes lapkészletét tartalmazza. Kártyacsomagunk tartalma a hagyományos számozás szerint: 1 kedves -- 2 szerető -- 3 özvegyember -- 4 özvegyasszony -- 5 vágy -- 6 főhadnagy [hiányzik] -- 7 bíró -- 8 pap -- 9 hír -- 10 remény -- 11 gondolatok [hiányzik] -- 12 szomorúság -- 13 véletlen öröm -- 14 vígság -- 15 szerencse -- 16 gyermek -- 17 betegség -- 18 látogatás [a 36 lapos változat része] -- 19 veszteség [a 36 lapos változat része] -- 20 ház -- 21 hamisság -- 22 utazás -- 23 pénz -- 24 kevés pénz [a 36 lapos változat része] -- 25 ellenség -- 26 tolvaj -- 27 halál -- 28 ajándék -- 29 szerencsétlenség -- 30 bosszúság [hiányzik] -- 31 hűség -- 32 féltékenység -- 33 levél -- 34 állandóság -- 35 szerelem [a 36 lapos változat része] -- 36 házasság [hiányzik]. A lapok alján kézi számozás, egy lapon apró sérülés, egy lapon kisebb gyűrődés. Jó állapotú lapok, enyhe használat nyomaival.
13148.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF