Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 153

1917 Svájc, Malans, Schloss Bothmar, Aage Madelung (1872-1949) dán író német nyelvű autográf levele ifj. Bókay János (1892-1961) író, műfordító részére, aki magyarra fordította a műveit, 1 beírt oldal. /1917 Swiss, Malans, Schloss Bothmar, Letter of Aage Madelung (1871-1949) Danish writer to János Bókay (1892-1961) write, translator of his works, 1 written page.
13667.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

cca 1917 Neuhauser Irma Szakácskönyve, kézzel írt régi receptfüzet (sütemények, főzelékek, stb.), kb. 30 beírt oldal, kissé viseltes állapotban, sérült borítójú füzetben
13668.

Rufpreis:
5 000 HUF

cca 1920-1930 Dvihally Géza (1878-1945) hírlapíró, az ,,Esztergom" c. politikai hetilap és az ,,Esztergomi Friss Ujság" c. politikai napilap (Esztergom első napilapja) szerkesztője ,,A munkásszervezésről" c. kiadatlan művének szerzői kézirata, kb. 160 beírt oldal, benne kézzel rajzolt ábrákkal, javításokkal, jegyzetekkel (a végén néhány egyéb, más kéztől származó feljegyzés is, pl. Dvihally Géza munkásságáról írt összefoglalás)
13669.

Rufpreis:
4 000 HUF

cca 1920-1930 Dvihally Géza (1878-1945) hírlapíró, az ,,Esztergom" c. politikai hetilap és az ,,Esztergomi Friss Ujság" c. politikai napilap (Esztergom első napilapja) szerkesztője ,,Esztergom 1848-1849-ben" c. munkájának szerzői kézirata. A szerző által "I-VI. fejezet", ill. "Képek" részekre tagolva. (A "Képek" résznél képjegyzékkel, valamint korabeli kiadványokból kivágott illusztrációkkal; utána több oldalon további feljegyzésekkel). A kézirat esetlegesen kapcsolódhat a szerző fő történeti munkájaként számon tartott ,,Esztergom megye és város szerepe az 1848-89-es mozgalmakban" c. műhöz (amely az ,,Esztergom" napilap számaiban jelent meg), de lehet egy különálló, kiadatlan munka szerzői kézirata is. Egészvászon-borítóban, fűzés nélkül, változó állapotban, helyenként sérült lapokkal.
13670.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

cca 1920-1940 Dvihally Géza (1878-1945) hírlapíró, az ,,Esztergom" c. politikai hetilap és az ,,Esztergomi Friss Ujság" c. politikai napilap (Esztergom első napilapja) szerkesztőjének vegyes iratai: saját kezű feljegyzések (pl. az Esztergomi Friss Ujsággal kapcsolatos jegyzetek, füzetben), iratok, neki írt levelek, stb. (Érdekes, átnézendő anyag!)
13671.

Rufpreis:
3 000 HUF

cca 1920-1945 Az Első Dunagőzhajózási Társaság (DGT / DDSG) mecsekszabolcsi (1947 óta Pécs része) bányájával, valamint egyéb bányákkal (Salgótarjáni Kőszénbánya Rt., Esztergom-szászvári Kőszénbánya Rt., stb.) kapcsolatos iratok, levelek, közte érdekes darabokkal (pl. 1945-ös körözvény internált munkások után befizetendő munkadíjakról), vegyes állapotban
13672.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

1925 Szathmáry István "Romok között" című versének kézirata
13673.

Rufpreis:
2 000 HUF

cca 1925 Trianon halála és Trianon átka, 2 db vers gépirata
13674.

Rufpreis:
1 600 HUF

1925 Debrecen, a Carmen-Otthon alapító levele, Szabó Imre (Exodus) aláírásával
13675.

Rufpreis:
2 000 HUF

1927 Képzőművészek Új Társasága (KUT) levele Gerő Ödön (1863-1939) író, műkritikus, a Pester Lloyd munkatársához, amelyben közlik vele, hogy választmányi tagjukká választották, Rózsa Miklós (1873-1945) művészeti író, a KUT ügyv. igazgatójának autográf aláírásával és főtitkár beazonosítandó autográf aláírásával. KUT fejléces papírján és bélyegzőjével.
13676.

Rufpreis:
5 000 HUF

1929 Dr. Áldásy Antal (1869-1932) történetíró, egyetemi tanár, a Heraldikai és Genealógiai Társaság elnökének saját kézzel aláírt gépelt részvétnyilvánító levele báró Korányi Annának, férje Soós Elemér, a társaság igazgató választmányi tagjának elhunyta alkalmából, hajtva, jó állapotban
13677.

Rufpreis:
3 000 HUF

cca 1929-1940 Malonyay Elemér szekszárdi gimnáziumi igazgató levelezése, össz. 90 db
13678.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF