1785 A báró batári Kovásznay család nemességével kapcsolatos okmányok. Ugocsa vármegyei gyűlés Nagyszőlős (UA Vinohragyiv),. okirta, valamint Révay Simon, Ugocsa megye supremoderatore nyilatkozata miszerint kétes nemességű emberekkel van tele a megye, valamint a nemesség vizsgálattal összefüggő nyilatkozatok. Levél és jegyzőkönyv, összesen 5 beírt oldal
cca. 19. század eleje A régi Vas vármegyei nemesi családból származó Egerváry István számba veszi a család öröklését (és ez által a család genealógiáját, amely hiányzik a Nagy Iván-féle családfáról) az ősi javakban, Gibártban és Neszelében
1858 Vachottfalvi Vahot Imre (Vachott) (1820-1879) ügyvéd, színműíró, lapszerkesztő autográf? kézírása Napkelet c. lapjának mellékletén (Gusztrinyi Sándor nőruhaszabási műiskolája) Nagy méretű litográfia 75x55 cm
1862-1878 Kunz Lajos és József (Pancsova) valamint Blau Sándor össz. 2 db autográf levele családtagoknak, dekoratív historizáló levélpapíron, német nyelven
1863 Az erdélyi főkormányszék (gubernium) 1863. okt. 31-én Nagyszebenben kelt rendeletének egykorú másolata, melyet Szászváros szék tanácsának címeztek, és a magyarországi bábaképzés megszervezésére vonatkozó rendelkezéseket tartalmaz. Hátoldalán Szászváros szék tanácsának 1863. nov. 26-án tartott ülésén kelt feljegyzés a bábaképzésre jelentkező nők összeírására vonatkozó utasításokkal. Összesen 2 beírt oldal, melléklet nélkül.
1863-1864 Szászváros, Lészai Dániel (1798-1872) orvos, fogorvos, politikus (1848-49-ben Szászváros országgyűlési képviselője volt, a szabadságharc leverése után egy ideig bujdosott, 1850-ben amnesztiát kapott, majd folytatta orvosi működését) kézzel írt feljegyzései: ,,Főorvosi Jegyzőkönyv", 13 beírt oldalon számos érdekes bejegyzéssel (pl. védőoltásokkal, bárányhimlővel és egyéb betegségekkel, bűnügyi boncolással, bábaképzéssel, stb. kapcsolatosan), fűzés nélkül, kissé sérült lapokkal
cca 1870-80 Blau (Sándor?) levele Gábor Kornélnak Temesvár-Joseftadtba, bő két beírt oldal német nyelven, sérült viaszpecséttel, lap széle kissé sérült