Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 153

1765 Ugocsa megyei (Fáncsika, Nagyszöllős, Keresztúr, Tiszaújlak...) és környéki háziállat összeírás 20 beírt oldalon
13617.

Rufpreis:
8 000 HUF

1777. feb. 6., Hely nélkül A Szodorai család származásának levezetése, egy későbbi bejegyzéssel másik kéztől más tintával.
13618.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

1785 A báró batári Kovásznay család nemességével kapcsolatos okmányok. Ugocsa vármegyei gyűlés Nagyszőlős (UA Vinohragyiv),. okirta, valamint Révay Simon, Ugocsa megye supremoderatore nyilatkozata miszerint kétes nemességű emberekkel van tele a megye, valamint a nemesség vizsgálattal összefüggő nyilatkozatok. Levél és jegyzőkönyv, összesen 5 beírt oldal
13620.

Rufpreis:
10 000 HUF

cca 1800 Tíz XVII. és XVIII. századi főnemes, politikus és hivatalnok életrajza négy kézzel beírt oldalon Orczy bárótól Drugeth Simonig
13621.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

cca. 19. század eleje A régi Vas vármegyei nemesi családból származó Egerváry István számba veszi a család öröklését (és ez által a család genealógiáját, amely hiányzik a Nagy Iván-féle családfáról) az ősi javakban, Gibártban és Neszelében
13622.

Rufpreis:
6 000 HUF
10

1858 Vachottfalvi Vahot Imre (Vachott) (1820-1879) ügyvéd, színműíró, lapszerkesztő autográf? kézírása Napkelet c. lapjának mellékletén (Gusztrinyi Sándor nőruhaszabási műiskolája) Nagy méretű litográfia 75x55 cm
13623.

Rufpreis:
7 500 HUF
20,33
23,44

1862-1878 Kunz Lajos és József (Pancsova) valamint Blau Sándor össz. 2 db autográf levele családtagoknak, dekoratív historizáló levélpapíron, német nyelven
13624.

Rufpreis:
2 000 HUF

1863 Az erdélyi főkormányszék (gubernium) 1863. okt. 31-én Nagyszebenben kelt rendeletének egykorú másolata, melyet Szászváros szék tanácsának címeztek, és a magyarországi bábaképzés megszervezésére vonatkozó rendelkezéseket tartalmaz. Hátoldalán Szászváros szék tanácsának 1863. nov. 26-án tartott ülésén kelt feljegyzés a bábaképzésre jelentkező nők összeírására vonatkozó utasításokkal. Összesen 2 beírt oldal, melléklet nélkül.
13625.

Rufpreis:
1 800 HUF

1863-1864 Szászváros, Lészai Dániel (1798-1872) orvos, fogorvos, politikus (1848-49-ben Szászváros országgyűlési képviselője volt, a szabadságharc leverése után egy ideig bujdosott, 1850-ben amnesztiát kapott, majd folytatta orvosi működését) kézzel írt feljegyzései: ,,Főorvosi Jegyzőkönyv", 13 beírt oldalon számos érdekes bejegyzéssel (pl. védőoltásokkal, bárányhimlővel és egyéb betegségekkel, bűnügyi boncolással, bábaképzéssel, stb. kapcsolatosan), fűzés nélkül, kissé sérült lapokkal
13626.

Rufpreis:
6 000 HUF

cca 1870-1880 Családi levelezés, részben monogramos fejléces papíron, rendezésre vár
13627.

Rufpreis:
1 000 HUF
10

cca 1870-80 Blau (Sándor?) levele Gábor Kornélnak, két beírt oldal német nyelven, kissé töredékes viaszpecséttel, lap széle sérült
13628.

Rufpreis:
1 600 HUF

cca 1870-80 Blau (Sándor?) levele Gábor Kornélnak Temesvár-Joseftadtba, bő két beírt oldal német nyelven, sérült viaszpecséttel, lap széle kissé sérült
13629.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF