Tétel

Rufpreis:

6 000 HUF

17

Beschreibung:

[Képes árjegyzék] A Brunner I. L. és Társa Technikai és Elektrotechnikai Nagykereskedés képes árjegyzéke (1913-1914). Budapest, 1913. Brunner I. L. és Társa (Pallas Rt. ny.) [3]-880 p. Az 1883-ban alapított Brunner I. L. és Társa műszakicikk-nagykereskedés mintaboltja és központja a belváros szívében, az Oktogon mellett található bérházban, a Teréz körút 19. szám alatt volt található. Szövegközti ábrákkal, rajzokkal gazdagon díszített katalógusunk az 1910-es évek ipari, mezőgazdasági és háztartási gépesítésének technikai színvonaláról, az elérhető technológiákról és szerszámparkról ad érzékletes benyomást. A fizetőképes városi lakosság számára alapvetésnek minősülhet tehát a felvonó, a vezetékes hideg- és meleg víz, a vízöblítéses vécé, a radiátoros fűtés, konyhában a vízforraló, a tűzhely és a jégszekrény, valamint a szikvíz-készítő készülék, kengyellel, utcán a zárt pályás, sínen futó közlekedés, az öntöttvas utcabútorok és szegélydíszek egész serege, épületgépészek számára szellőztetők, vízmértékek, a fémipar számára gyorsfúrógépek és emeltyűs lyukasztógépek, a malomipar számára a Progress néven szabadalmaztatott gabonakoptató, -osztályozó- és gabonakefélő gép, borászoknak szőlő- és gyümölcssajtó és kupakoló-gép, mindenféle házi szereléshez pedig precíziós csavarkulcsok, kézi kalapácsok egész armadája. Példányunkból a címlevél és az azt követő levél hiányzik, az utolsó két levél fűzése enyhén meglazult. Aranyozott, sérült, javított gerincű kiadói egészvászon kötésben.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk