Szegő István: Pilis hegység. Kirándulások Hazánk Legszebb Hegyvidékeire. Természetjárók és Kirándulók Útikönyvei I. Bp.,(1948.),Kókai Lajos, 111 p.+ 8 (képtáblák) t. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, térkép nélkül.