[Lugi Amadeo di Savoia-Aosta, duca degli Abruzzi (1873-1933)] Savoyai Lajos Amadé: A Ruvenzori. A keletafrikai nagy tavak hegyóriásának kikutatása és csúcsainak első megmászása. Dr. Filippo de Filippi úti jelentése alapján a Herceg elbeszélésére átdolgozva. 125 szövegképpel és 15 műmelléklettel. Ford.: Dr. Cholnoky Jenőné. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,1922, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 4+271+1 p. Első kiadás. Egészoldalas és szövegközti fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval.