20032.
Beendet 486. Fernauktion
Bücher: Naturwissenschaft, Medizin
3 000 HUF
8,13 EUR, 9,38 USD
Hornyánszky Gyula: A görög felvilágosodás tudománya. Hippokrates. Budapest, 1910. Magyar Tudományos Akadémia (Hornyánszky Viktor ny.) LVI + 505 + [1] p. Első kiadás. Hornyánszky Gyula (1869-1933) orvostörténeti munkája az ókori görög medicina áttekintése, középpontjában az antik filozófusokkal szembeszálló Hippokratész tanításával. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés, az első előzéken Ex libris. (A Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó Vállalata. Új folyam, 3. szám.) Aranyozott gerincű, kiadói egészvászon kötésben (Müller György, Budapest), márványmintás festésű lapszélekkel.