3 000 HUF
8,13 EUR, 9,38 USD
Szabó Lőrinc: Tücsökzene. Rajzok egy élet tájairól. (Számozott.) [Budapest], 1979. Magyar Helikon - Szépirodalmi Könyvkiadó (Dürer Nyomda). 421 + [3] p. Kolofon: "[...] A tipográfia és a kötésterv Szántó Tibor munkája. Készült a Dürer Nyomdában 21,2 ív terjedelemben, 12 850 példányban, ebből 2000 példány nyl-kötésben, számozva. Ez a 8. számú példány." Szabó Lőrinc (1900-1957) önéletrajzi ihletésű versciklusának első kiadása 1947-ben jelent meg. Kiadásunk a költő utolsó tíz évében készült, a ciklushoz szánt új szövegekkel bővült. Aranyozott kiadói nyl-kötésben, Ferenczy Béni színes rajzával illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.