Kertész Árpád:
A nyomtatott betű története és útja Magyarországon.
Budapest, 1941. Magyar Nyomdászok Társasága (Pesti Lloyd-nyomda). 300 p. Egyetlen kiadás.
A téma alapvető monográfiája. Hozzákötve a 111 + [1] p. oldal terjedelmű, könyvészetileg ismeretlen, impresszum nélküli, 1930-as évekből származó "Útmutatás az "Universal" Typograph-szedőgép kezelésére és karbantartására" című illusztrált szakmunka. Utóbbi munka levelein felül apró foltosság.
Enyhén kopott korabeli félvászon kötésben.