Ürögdi György: A régi Róma. Bp., 1963, Gondolat. Fekete-fehér képekkel, térképekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopott, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban, ceruzás aláhúzásokkal és bejegyzésekkel.