Tétel

Rufpreis:

4 000 HUF

Beschreibung:

Mályusz, Elemér (herausg.): Siebenbürgen und seine Völker. Herausgegeben von Elemér Mályusz. Budapest-Leipzig-Milano, (1943). Danubia Verlagsanstalt (Dunántúl Universitätsdruckerei AG.) 308 + [2] p. + 7 térkép (ebből 3 kétszínnyomású, melyből egy kihajtható). Egyetlen kiadás. Az Észak-Erdélyt visszajuttató második bécsi döntés (1940) után kiadott történelmi tanulmánykötet Erdély népmozgalmának és nemzetiségének történetét vizsgálja. A 12. században még csak szláv, besenyő és magyar jelenlétet feltételező kötet alaposan körül járja Erdély magyar benépesítésének történetét, a német telepítés folyamatát, a szász-magyar együttélés körülményeit, majd a peremvidéki havasokban lassan megjelenő románság népmozgalmát elemzi. A román-magyar együttélés dualizmuskori és impériumváltás utáni korszakainak vizsgálata után a kötet az utolsó fejezetben az önálló egységként szemlélt Székelyföld történetét, történelmi és néprajzi karakterét vizsgálja. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés. Poss.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Feliratozott, enyhén sérült kiadói félvászon kötésben, a színes, illusztrált, hiányos eredeti védőborító a kötetben elhelyezve. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk