Soós Zoltán: Gorombakovácsok. (Dedikált!) Bp., 1966, Magvető. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, festett lapélekkel, fakó gerinccel. A szerző, Soós Zoltán (1935-2015) költő által dedikált példány.
Daniel M. Jones - Theresa Cheung: Válj eggyé az Erővel! 9 lecke a Jedista Mesterré válásához. Ford.: Rézműves László. Bp., 2017, Kiskapu. Kiadói papírkötés.
Dosztojevszkij, [Fjodor Mihajlovics]: A nagyváros homályából. Ford.: Szabó Endre. / A kis hős és egyéb elbeszélések. Ford.: Munkácsy Mihály. Közművelődési Könyvek. Bp., 1932, Révai, 183+(1) p.; 178+(2) p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Aladdin vagy a csodalámpa. / A jázminarcú Perizáda. Mesék az Ezeregyéjszakából. Ford.: Horvát Henrik. (Bp., 1943, Közlekedési-ny.), 162 p. + 3 (színes) t. Kiadói kartonált papírkötés, foltos, sérült kiadói papír védőborítóban.
Karinthy Frigyes: Utazás a koponyám körül. Bp., 1946, Uj Idők (Singer és Wolfner), 248 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval, kissé kopott, fakó gerinccel.
Pilinszky János 2 kötete: Aranymadár. Márkus Anna rajzaival. Bp., 1957, Magvető. Első kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé foltos borítóval. + A nap születése. Bálint Endre rajzaival. Bp., 1985, Móra. Kiadói kartonált papírkötés.
Reviczky Gyula összes költeményei. Sajtó alá rendezte és bevezetéssel ellátta: Koroda Pál. Bp., é.n. (cca 1900-1910), Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). Egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói gazdagon aranyozott, festett, szecessziós egészvászon-kötés, Leszik-kötés, a borítón némi kopással, helyenként kissé foltos lapokkal.
Kapecz Zsuzsa (szerk.): Vaja László. Dr. Szigethy Anna (1948-2023) vezető főorvos, pszichiáter, addiktológus, neurológus, pszichoterapeuta, családterapeuta részére DEDIKÁLT példány! Vaja László által tervezett könyvjelzővel! 2011, Széphalom Könyvműhely. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.