Tétel

Rufpreis:

8 000 HUF

Beschreibung:

[Folyóirat] Heti Ujság. Falus Ferenc riportlapja. Megjelenik minden szombaton. VIII. évfolyam, 1-50/51. szám. (1933. január 8. - 1933. december 24.) [Teljes évfolyam, egybekötve.] Budapest, 1933. Dr. Kellner és Kiss Törekvés Nyomdája. A lapszámok terjedelme egységesen 12 oldal, az utolsó, dupla számé 24 oldal. A Falus Ferenc (1896-1971) újságíró, bűnügyi újságíró szerkesztésében megindult heti bulvármagazin 1926 novemberében indult, és egészen 1938. évi betiltásáig létezett. A korábban több lapnál dolgozó újságíró az 1920-as évek elején az Est-lapok bűnügyi rovatát vezette. Az ellentmondásos módszerekkel dolgozó újságíró egy írásáért börtönbüntetést is kapott, sajtóvétségeiért több ízben elmarasztalták, ám jól feltérképezett olvasóközönsége számára sajátos hangvételben, jellegzetesen elfogult perspektívában készített sajtótermék több mint egy évtizedig, belügyminiszteri betiltásáig létezett. A szerkesztő ebben az évfolyamban sem feledkezik meg kínálkozó témák esetén saját korábbi riporteri munkássága méltatásáról. A szenzációorientált retorika ellenére a folyóirat éles, ha nem is teljesen elfogulatlan figyelemmel kommentálja az irodalmi- és sajtópolitika, a sajtókorrupció, a cenzúra, illetve a berlini nemzetiszocialista térfoglalás témáit, illetve a budapesti várospolitika alakulását. Jellemző címek: Jávor Pál inzultálta Dayka Margitot -- Lehár Ferenc birtokot vásárol Budapest határában -- Weisz Richárd birkózó világbajnok levele a Heti Ujsághoz a "trantklubok" üzelmeiről -- Tizenöt évig zsidó községi bíró volt Lakompakon az egyik fiatal Bethlen gróf feleségének nagybátyja -- Gál Franciskának nem engedték meg a Gaál név használatát -- Lord Rothermere 500 fontja -- Lewis Sinclair, a világhírű író titokban négy napig Budapesten tartózkodott -- Kíméletlen támadás Szomory Dezső ellen: a kutyája miatt -- Dirsztay Gedeon báró, a híres magyar sportmecénás bankár csúnya sexuális botrány középpontjába került Bécsben -- Zsarolás, lopás, csalás, öngyilkosság két szerkesztő gyilkos kenyérharcában -- Jön a művészi "numerus clausus" Németországban. Hazajönnek Németországból világhírű sztárjaink -- Kétségbeesett harc 60 ezer ember egészségéért. Pestszentlőrincet és Pestszentimrét meggyilkolja a főváros szeméttelepe -- Eckhardt: 665 (Egy parlamenti közbeszólás margójára) -- Képviselők és városatyák újságjainak rohama a főváros sajtópénzeinek szétosztásánál -- A két Latabár ellen pert indítottak a Rotterék a Bolondóra című operett miatt -- A Royal szállóban megtalálták az udvarlót az ágy alatt, mire a táncosnő felvágta ereit -- Hogyan lehet valaki a városházán egyik napról a másikra napidíjasból osztályvezető főmérnök? -- Bécs irigyen nézi Pestet: Boldog békés világ: Budapest a neved ma! -- Plágiumvád egy Baumgartner-díjas író regénye körül. Tamási Áron Ladó Laji hargitai erdőpásztortól lopta-e az Ábel a rengetegben című regényét? Hogy került Szép Ernő a Hargitára? -- Eggerth Mártát megverték Berlinben, mert kifestve ment az uccára -- Tisztázzuk: Vernek-e a rendőrségen? -- "A pesti zsidók igen egészséges hatással voltak rám": mondja egy new-yorki interjúban Christa Winsloe, a híres regényírónő -- A Nemzeti Színház új igazgatója előadásra kérte Molnár Ferenc új darabját -- Balatonföldvár pusztulása. Hazárdjáték tombol a hajdan csöndes és előkelő balatoni fürdőhelyen -- Fegyencből szerkesztő -- Álhírlapíró lettem? -- Hogyan lepleztem le az erzsébetvárosi bombamerénylet tetteseit? Számos oldalon szövegközti képes és szöveges hirdetések, számos hátsó borítón a szövetséges vicclapnak, a Nagy Imre-féle "Az Ojság" című periodikának hirdetése. Néhány levélen kisebb lapszéli gyűrődés. Példányunk fűzése az első lapszámnál enyhén meglazult, az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés. Lakatos 796. Sérült gerincű, enyhén kopott korabeli félvászon kötésben, a kötéstáblák és a gerinc elvált a könyvtesttől.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk