Tétel

Rufpreis:

4 000 HUF

Beschreibung:

Fokos-Fuchs Dávid Rafael: Volksdichtung der Komi (Syrjänen). Gesammelt und Herausgegeben von D[ávid] R[afael] Fokos-Fuchs. Budapest, 1951. Akadémiai Kiadó (Globus Nyomda). 472 p. Egyetlen kiadás. Fokos-Fuchs Dávid Rafael (1884-1977) nyelvész, néprajzkutató, finnugrista, gimnáziumi tanár és igazgató. 1911-től többször járt északi nyelvrokonainknál, a komi (zürjén) népnél. Ott gyűjtött népköltészeti kincsét évtizedekkel később: kötetünkben adja közre. Az óriási területen élő komi nép különböző nyelvjárásaiban felvett népi elbeszélések eredeti nyelvű közlése mellett a szövegek német fordítása található. Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk