Tétel

Rufpreis:

3 000 HUF

Beschreibung:

Bárczi Géza: A tihanyi apátság alapítólevele mint nyelvi emlék. Budapest, 1951. Akadémiai Kiadó (Egyetemi Nyomda). 231 + [1] p. + 1 térkép (kihajtható) + 1 melléklet (az alapítólevél kihajtható hasonmása). Első kiadás. Bárczi Géza (1894-1975) Kossuth-díjas nyelvész, nyelvtörténész, egyetemi tanár, az MTA tagja. Nyelvtörténeti monográfiájában a legbecsesebb, legkorábbi magyar nyelvemléket, az 1055-ben keletkezett Tihanyi Alapítólevelet vizsgálja, mely egyben a legrégebbi hiteles hazai oklevél. A latin nyelvű oklevél birtoktestek, személynevek magyar megnevezéseit is tartalmazza, ennek megfelelően pedig az alapítólevél az ómagyar nyelv hangtanának, alaktanának, szófajtanának, szóképzésének és mondattanának rekonstruálásában elsőrendű forrásnak számít. (Nyelvészeti tanulmányok 1.) Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk