Tétel

Rufpreis:

4 000 HUF

Beschreibung:

Perényi Imre: A város központja. Tervezés és rekonstrukció. (Dedikált.) Budapest, 1970. Műszaki Könyvkiadó (Révai Nyomda). 211 + [1] p. Egyetlen kiadás. Összesen 1100 példányban megjelent urbanisztikai munka dedikált példánya: "Dr. Major Jenőnek barátsággal és köszönettel: Perényi Imre. V. 6." Perényi Imre (1913-2002) építész, egyetemi tanár, a Városépítési Tanszék vezetője, Budapest főépítésze. A szerző a témában írt több egyetemi tankönyve után ezúttal az érdeklődő nagyközönség számára írta fényképekkel és urbanisztikai ábrákkal gazdagon illusztrált ismeretterjesztő könyvét. A szerző szerint a városi lakosság arányának jelentős növekedésével a városok területe kontrollálatlanul növekszik, és az eredeti városközpont már alig képes ellátni hagyományos, jóval kisebb lakosságra és városterületre tervezett funkcióit, így óhatatlanul szükséges a hagyományos városmagot átalakítani, esetleg decentralizálni. A szerző szellősebb, átláthatóbb városszerkezetet, szélesebb utakat, letisztult, dísztelen, geometrikus, kockaházas formatervezést, több zöldfelületeket sürget, példaanyagát pedig - előző munkáival szemben - már az egész világból veszi, szerepelnek itt a szovjet példák mellett angol, francia, svéd, finn, holland és amerikai urbanisztikai példák is, a mű végén pedig a szerző bemutatja a magyarországi gyakorlatot, illetve terveket egy élhetőbb városközpont kialakításának, átalakításának témájában. Prov.: Major Jenő településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Gerincén feliratozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, feliratozott, kiadói védőborítóban, a hátsó védőborítón sérüléssel. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk