Kabdebo Gyula (szerk.): Az építőművészet története az ókorban. Az Építőművészet Története I. köt. (Unicus!) Bp., 1904, szerzői kiadás ("Pátria"-ny.), XVI+462 p.+ 64 t. Második kiadás. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Átkötött félvászon-kötésben, kissé sérült borítóval, néhány kissé sérült, koszos lappal.