Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 193

cca 2005 Bada Dada (Bada Tibor, 1963-2006) képzőművész, zenész humoros kéziratai, egyiken kisebb rajzokkal, 3 db, részben sérült
14353.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13
17

2009 Grétsy László (1932-2024) nyelvész Professor Emeritus címet adományozó oklevele az ELTE szenátusa nevében. Dísz mappában.
14354.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

cca 2010-2020 Somlójenő-Somlóhegy, Polgár-Mátyásfalvi-Pince vendégkönyve, Vincze László szentendrei papírmerítő műhelyében készült egyedi kötés, merített papír, kb. 15 oldalon bejegyzésekkel
14355.

Rufpreis:
6 000 HUF

Károly főhercegnek, később IV. Károly magyar király és osztrák császárnak küldött táviratok gyűjteménye. A főherceg előléptetése, házasságkötése, gyermekük, Ottó születése alkalmából küldött táviratok köznemesek, főnemesek magyar, osztrák, cseh, horvát alattvalóktól. Táviratok a főhercegnek, stábjának, felesége Zita főhercegnőnek, összesen közel 320 darab. Nagyon érdekes gyűjtemény!
14356.

Rufpreis:
300 000 HUF
813,01
937,50

[Kézirat] Szocialista törekvések az új magyar festészetben. Dési Huber István (1895-1944) festőművész nyolc oldal terjedelmű autográf tanulmánya, saját kezű javításaival (1935 körül) Dési Huber István (1895-1944) festőművész, művészeti gondolkodó saját kézzel írt tanulmánya a festőművész életében publikálatlanul maradt. Kéziratunk első oldalának jegyzete szerint a tanulmány a festőművész baráti társaságához tartozó Radnóti Miklós hagyatékából került elő, 1970 januárjában. (Dési Huber Istvánné megjegyzése). A modernista képzőművészeti körökben már befutott Dési Huber István több képzőművészeti írást publikált 1933-ban, ebben az írásában azonban személyes hangon ír az akadémikus, polgári és piaci csábításnak nem engedő modernista képzőművészet buktatóiról és belső harcairól. A polgári és szocialista festészet hagyományait szembeállító tanulmány úgy gondolja, hogy a piaci célokat nem hajhászó szocialista festészet a valódi világ megismerésének vágyából születik, és kendőzetlen, kompromisszum-mentes formában ábrázolja azokat a feszültségeket, melyeket érzékel. Dési Huber leszögezi, hogy a társadalmi célzatú szocialista festészet kiteljesedéséhez nem csupán a nyers, népi, évszázados hagyományok tanulmányozása szükséges, hanem szükséges elvetni a túlhajtott avantgárd törekvéseket, melyet formai kísérletezésnek nagyszerűek ugyan, de pont a felemelni kívánt munkások és parasztok számára megközelíthetetlen, ezért célt tévesztett dolog. A művészetszociológiai tanulmány 1975-ben jelent meg nyomtatásban, a szerző ,,Művészeti írások" című kötetének 67-76. oldalán. Kéziratunk a szöveg eredeti, cenzúrázatlan változata. Valamennyi oldalon Dési Huber Istvánné hagyatéki bélyegzése. Prov.: Dési Huberné Sugár Stefánia hagyatéka. Jó állapotú lapok.
14357.

Rufpreis:
60 000 HUF
162,60
187,50

Széll Kálmán (1843-1915) miniszterelnök névjegykártyája autográf felirattal valamint autográf címzéssel ellátott miniszterelnöki címeres borítékja.
14358.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

Karinthy Frigyes (1887-1938) író autográf sorai és aláírása névjegykártyáján
14359.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50
21

Ignotus Hugó, ( Veigelsberg Hugó 1869-1949.) költő, író és újságíró. autográf sorai és aláírása névjegykártyáján
14360.

Rufpreis:
6 000 HUF
22

Nyárády Gábor (1922-2003) író, újságíró, a Magyarország tudományos rovatának egykori vezetője okmány, fotó és kézirat hagyatéka: Számos, őt ábrázoló gyermekkori és egyéb fotó, neki írt levelek, cikkeihez, írásaihoz gyűjtött anyagok, kéziratos munkák Füs Milántól, Bódis Andrásig klf témában egy banánosládányi érdekes anyag. Érdemes átnézni
14361.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

Az Asterix rajzfilm egyik jelenetének eredeti, kézzel rajzolt fázis rajza, színezés nélkül. 2 db filmen. Filc, műanyag film. 33x26 / An original, hand-drawn phase drawing of a scene from the Asterix cartoon, without coloring. On 2 films. Felt, plastic film. 33x26
14362.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

Fekete szem éjszakája, 1958-as, Rigó Jancsi életéről szóló fekete-fehér film kópiája, kópiatartóban. /// Black Eyes of the Night," a 1958 black-and-white film copy about the life of Rigó Jancsi, in a copy holder.
14363.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

Vegyes színházi szövegkönyvek, közte Tóth Ede: A falu rossza, Király Dezső: Osztályon felül, stb.; egy-egy darabhoz több szereplő szövegkönyve is (a borítón feltüntetve a szerep és a színész neve); összesen 11 db, vegyes állapotban
14364.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF