Templomi kehely. cca 18. sz. közepe, feltehetően magyar, aranyozott réz. Talpán hólyagos boltozatsávban váltakozva kerubok és virágmotívumok trébelt képei. Növényi ornamentikára emlékeztető talpzárásán medalionos nódusz, felette a kehelykosár hiányzik. Kuppa részéről az aranyozást valamikor ledörzsölték. Kissé laza szerelékben, m: 22,5 cm