https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Kontinuierlich Online-Auktionen

Tételek lista

Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 289

Die Auktion ist beendet! Das Los wird bald in Auktion
Isirkoff, A. [Iszirkov, Anasztasz Todorov]:  Bulgária. Föld- és néprajz. Fordította Cholnoky Jenőné. Átnézte Cholnoky Jenő. Budapest, (1917). Magyar Keleti Kultúrközpont - Turáni Társaság (Fritz Ármin ny.) 162 p. + 47 t. (fotóanyag). Egyetlen kiadás. Az 1910-ben alapított Kelet-kutató és őstörténeti társaság új alapítású könyvtárának, a Turáni könyvtárnak első kötete. Az első világháború utolsó éveiben kiadott kötet apropójául nem csupán a bolgár nép távolabbi értelemben vett rokonsága szolgált, hanem az a tény is, hogy Bulgária 1916 ősze óta a központi hatalmak oldalán belépett az első világháborúba, tehát az Osztrák-Magyar Monarchia fontos szövetségesének számított. A munka első része természetrajzi, a második rész társadalomföldrajzi jellegű. A munka 48 táblával teljes. (Turáni könyvtár, 1. kötet.) Feliratozott, illusztrált, enyhén foltos kiadói félvászon kötésben, az első kötéstáblán kézi számítások. Jó példány.
1
19224.

Isirkoff, A. [Iszirkov, Anasztasz Todorov]: Bulgária. Föld- és néprajz. Fordította Cholnoky Jenőné. Átnézte Cholnoky Jenő. Budapest, (1917). Magyar Keleti Kultúrközpont - Turáni Társaság (Fritz Ármin ny.) 162 p. + 47 t. (fotóanyag). Egyetlen kiadás. Az 1910-ben alapított Kelet-kutató és őstörténeti társaság új alapítású könyvtárának, a Turáni könyvtárnak első kötete. Az első világháború utolsó éveiben kiadott kötet apropójául nem csupán a bolgár nép távolabbi értelemben vett rokonsága szolgált, hanem az a tény is, hogy Bulgária 1916 ősze óta a központi hatalmak oldalán belépett az első világháborúba, tehát az Osztrák-Magyar Monarchia fontos szövetségesének számított. A munka első része természetrajzi, a második rész társadalomföldrajzi jellegű. A munka 48 táblával teljes. (Turáni könyvtár, 1. kötet.) Feliratozott, illusztrált, enyhén foltos kiadói félvászon kötésben, az első kötéstáblán kézi számítások. Jó példány.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
1 000 HUF
2,71
EUR
,
3,13
USD
Zahl der Gebote:
1
 
Székelyföld kulturális folyóirat. XXVI. évf. 6. sz., 2022 június. Főszerkesztő: Zsidó Ferenc. Hn., Hargita Megye Tanácsa, 2022. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kissé sérült papírkötésben.
1
19225.

Székelyföld kulturális folyóirat. XXVI. évf. 6. sz., 2022 június. Főszerkesztő: Zsidó Ferenc. Hn., Hargita Megye Tanácsa, 2022. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kissé sérült papírkötésben.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 600 HUF
4,34
EUR
,
5,00
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Szatmáry Zoltán (szerk).: Isaszeg. Typovent Kiadó, Gödöllő. Fekete-fehér és színes fotókkal, ábrákkal illusztrált településtörténeti ismertető.
1
19226.

Szatmáry Zoltán (szerk).: Isaszeg. Typovent Kiadó, Gödöllő. Fekete-fehér és színes fotókkal, ábrákkal illusztrált településtörténeti ismertető.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Zahl der Gebote:
0
 
1931 Ausztria. Utazási prospektus. Wien, Bundesministerium für Handel und Verkehr, kihajtható utazási prospektus, fekete-fehér képanyaggal.
1
19227.

1931 Ausztria. Utazási prospektus. Wien, Bundesministerium für Handel und Verkehr, kihajtható utazási prospektus, fekete-fehér képanyaggal.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 200 HUF
3,25
EUR
,
3,75
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Magyarország helységnévtára 1956. Bp., 1956, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. kiadói aranyozott félvászon kötésben, kissé kopot gerinccel és borítóva, hiányzó címlappal, azt követő első lap teteje vágott, .
1
19228.

Magyarország helységnévtára 1956. Bp., 1956, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. kiadói aranyozott félvászon kötésben, kissé kopot gerinccel és borítóva, hiányzó címlappal, azt követő első lap teteje vágott, .

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 600 HUF
4,34
EUR
,
5,00
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben V. kötet: Stiria. Bp., 1890, M. Kir. Államnyomda, XI+412 p. +1 (színes képtábla) t. Nagyon gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Félbőr-kötésben, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, foltos!
1
19229.

Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben V. kötet: Stiria. Bp., 1890, M. Kir. Államnyomda, XI+412 p. +1 (színes képtábla) t. Nagyon gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Félbőr-kötésben, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, foltos!

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 800 HUF
7,59
EUR
,
8,75
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben X. köt.: Tirol és Voralberg. Bp., 1893., M. Kir. Államnyomda, XII+594 p.+ 1 (színes képtábla.) Nagyon gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Korabeli átkötött aranyozott gerincű félbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, foxing foltos lapokkal.
1
19230.

Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben X. köt.: Tirol és Voralberg. Bp., 1893., M. Kir. Államnyomda, XII+594 p.+ 1 (színes képtábla.) Nagyon gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Korabeli átkötött aranyozott gerincű félbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, foxing foltos lapokkal.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
5 500 HUF
14,91
EUR
,
17,19
USD
Zahl der Gebote:
0
 
A Marosvásárhelyi Gyógyszerészeti kar 1948-1998. szerk pror Gyéresi Árpád. DEDIKÁLT., Kétnyelvű román-magyar. Kiadói papírkötésben 326p.
1
19231.

A Marosvásárhelyi Gyógyszerészeti kar 1948-1998. szerk pror Gyéresi Árpád. DEDIKÁLT., Kétnyelvű román-magyar. Kiadói papírkötésben 326p.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Entz Géza: A dési református templom. A dési református templom. Kolozsvár. 1942. Erdélyi Múzeum-Egyesület. 18 l. + 8 t. Régi könyvtári pecséttel. Erdélyi Tudományos Füzetek 141. Fűzve, kiadói borítékban gyűrődéssel.
1
19232.

Entz Géza: A dési református templom. A dési református templom. Kolozsvár. 1942. Erdélyi Múzeum-Egyesület. 18 l. + 8 t. Régi könyvtári pecséttel. Erdélyi Tudományos Füzetek 141. Fűzve, kiadói borítékban gyűrődéssel.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Hermann Keyserling: Amerika. Der Aufgang einer neuen Welt. Stuttgart - Berlin, 1930, Deutsche Verlags-Anstalt. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
1
19233.

Hermann Keyserling: Amerika. Der Aufgang einer neuen Welt. Stuttgart - Berlin, 1930, Deutsche Verlags-Anstalt. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Molnár Gábor: Én kedves Amazóniám. Bp., 1975, Szépirodalmi Könyvkiadó. Egyetlen kiadás. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
1
19234.

Molnár Gábor: Én kedves Amazóniám. Bp., 1975, Szépirodalmi Könyvkiadó. Egyetlen kiadás. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 400 HUF
3,79
EUR
,
4,38
USD
Zahl der Gebote:
0
 
1989 2 db kiadvány: Barta Gábor: Erdély 1-2. H.n., 1989, Progresszió GT, 54+2 p és 54+2 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói tűzött papírkötés
1
19235.

1989 2 db kiadvány: Barta Gábor: Erdély 1-2. H.n., 1989, Progresszió GT, 54+2 p és 54+2 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói tűzött papírkötés

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 600 HUF
4,34
EUR
,
5,00
USD
Zahl der Gebote:
0
 

Steigerungsstufen:

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Filtern bei der Auktion

Navigieren zur nächsten Seite

Auktionshaus

  • Adresse: 1061 Budapest, Andrássy Str. 16.
  • Anschrift: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Öffnungszeiten:
  • Montag: 12-17
  • Dienstag bis Mittwoch: 10-17
  • Donnerstag: 10-19
  • Freitag: geschlossen
  • Wochenende: geschlossen

Galerie

Unsere Seiten

© 2011-2025 Darabanth Auktionshaus GmbH.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren.
Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.
Ich akzeptiere
Für Details klicken
https://www.darabanth.com/de/bedingungen-faq
darabanth.com
H
Los im Warenkorb

Gesamtsumme:

Weiter einkaufen
  Zur Kasse