Rózsa György: Budapest régi látképei (1493-1800). Bp., 1963, Akadémiai (Monumenta historica Budapestiensia 2.). 387 +XCVI. Megjelent 1200 példányban. Számos képmelléklettel, közülük több kihajtható. Kiadói egészvászonkötésben, kiadói kissé sérült papír védőborítóval, belső kötéstáblán Kass János: Kelen Péter könyve (ex libris), néhány képtábla fűzése meglazult.