Gösta Montell: Mongol pusztákon keresztül. Sven Hedin előszavával. Ford.: Halász Gyula. Ismeretlen Világok. Bp.,1938, Athenaeum. Egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé fakó gerinccel, a borítón kis kopásnyomokkal, a hátsó borító felső része fakult.