Tétel

Rufpreis:

7 000 HUF
18,97 EUR, 21,88 USD

Beschreibung:

Potonié, H[enry]: Lehrbuch der Pflanzenpalaeontologie, mit besonderer Rücksicht auf die Bedürfnisse des Geologen. Mit 3 Tafeln und fast 700 Einzelbildern in 355 Text-Figuren. Berlin, 1899. Ferdinand Dümmers Verlagsbuchhandlung (Druck von G. Bernstein in Berlin). 1 t. (színes kőnyomatú címkép) + VIII + 402 p. + 2 t. (kőnyomat). Henry Potonié (1857-1913) német botanikaprofesszor ősnövénytani és rendszertani kézikönyve, oldalszámozáson belül gazdag szövegközti illusztrációs anyaggal. A címoldalon és a belív néhány oldalán régi gyűjteményi bélyegzések. Poss.: A Királyi József Műegyetem Növénytani Szertára, Agrártudományi Egyetem Központi Könyvtára. Aranyozott, sérült gerincű korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel; az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén, az első kötéstáblán régi katalóguscímke maradványai.

Teilen: