[Atlasz.] Schossig's Eisenbahn- und Verkehrs-Atlas der Oesterreichisch-Ungarischen Monarchie ausgeführt in der Geografischen Anstalt Schossig & Co. (1888). [Bécs] Wien, [1888]. Geographische Anstalt Schossig & Co. [264] p. + 18 térkép (színes, ebből 8 kihajtható, 9 dupla oldalas). Folio. A bécsi Schossig Térképészeti Kiadó gondozásában megjelent, német nyelvű közlekedési atlasz az Osztrák-Magyar Monarchia teljes területének aktuális vasúti és gőzhajózási hálózatát mutatja be. Az atlasz nagyját a táblázatos formában közölt vasúti és gőzhajózási hálózat teszi ki, legmívesebb része azonban a 18 színes, nagy méretű, részletgazdag térkép, mely a Monarchia valamennyi régióját ábrázolja, illetve a Monarchia három meghatározó városa - Bécs, Prága és Budapest - ritkán látható, 1888. évi térképét nyújtja. Az atlasz a következő rendben sorakoztatja régiós vasúti táblázatait és térképeit: Felső-Ausztria -- Alsó-Ausztria -- Stájerország és Karintia -- Tirol és Vorarlberg -- Krajna, Görz, Gradiska és Isztria -- Dalmácia, az okkupált Hercegovina és Szandzsák -- Csehország -- Morvaország és Szilézia -- Galícia -- Magyarország -- Erdély -- Horvátország és Szlavónia. A kötet három záró térképéből kiemelt érdekességű az 1888. évi Budapest-térkép, melyen a Nagykörút építésének utolsó időszaka tanulmányozható, a hidakból ebben az időben a Lánchíd, a Margit híd és a déli összekötő vasúti híd létezik, a vasúti pályaudvarokból a Nyugati, a Keleti és a Déli pályaudvar, a Parlament épülőfélben; mellette viszont az elnyomás szimbólumaként még mindig létezik az Újépület (néhány év múlva a főváros reprezentatív terét, a Szabadság teret alakítják ki helyén). A város határát Pesten a Városliget és az Orczy-kert jelenti, Budán az alig lakott Gellérthegy és a néptelen Kelenföld), a Margit hídtól északra pedig csupán néhány ház áll a Duna partján, mögötte már kertek sorakoznak. Kötetünk bekötött eredeti borítója a gerincnél erősített, példányunk néhány levelén apró pótlás, néhány térkép verzóján javítás, erősítés, a közép-európai vasúthálózatot közlő térképen szakadások, sérülések. Hiányos gerincű, enyhén kopott korabeli félvászon kötésben, az eredeti első borítófedél bekötve. Rendkívül ritka.
Bakos Jenő (szerk.): Magyar mozdonyvezetők almanachja. Bp., 1932, Országos Szakcsoport, 600 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Valamint a mozdonyvezetők és vasúti dolgozók arcképével és életrajzával. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, egy-két foltos lappal.
Czére, Béla: MÁV Le rail Hongrois en image. Bp., 1972., (MÁV.) Francia nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói haránt-alakú egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban. Megjelent 1500 példányban.
[Folyóirat] Hungária Magazin. A MÁV-IBUSZ hivatalos idegenforgalmi folyóirata. Felelős szerkesztő: Filotás Lili. Megjelenik havonta. V. évfolyam, 12. szám. [1940. december.] Budapest, 1940. Ifjabb Kellner Ernő könyvnyomdája. 36 p. A MÁV gyorsvonatjain, az IBUSZ irodáiban és a Magyar Folyam- és Tengerhajózási Rt. hajóin terjesztett, nagy alakú, korabeli fényképanyaggal gazdagon illusztrált idegenforgalmi magazin 1936-tól jelent meg. Észak-Erdély 1940. augusztus 30-i visszacsatolása után keletkezett lapszámunk egésze Erdély természeti és kulturális örökségét, illetve téli sporti lehetőségeit ajánlja az olvasók figyelmébe. A tartalomból: Erdélyi ABC - Séta a Székely Múzeumban - Erdélyi gyógyvizek - Az IBUSZ első autóbusz-kirándulása Erdélybe - Decemberi tippünk: Teli sport Erdélyben - Erdélyi autóutak - Székely népművészet - Útitervek: 8 és 14 napos téli túrák Erdélybe, IBUSZ luvus-autocaron - Erdély és Budapest divatváros. Oldalszámozáson belül képes hirdetésekkel. Példányunk egy levele hiányzik, első nyomtatott oldalán halvány elszíneződés. Fűzve, színes, illusztrált, halványan foltos kiadói borítóban. Jó példány.
Dr. Erdélyi Tibor: Vasúti épületek. Bp., 1983, Műszaki Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas kiadói papír védőborítóban, intézményi bélyegzőkkel.