Tombor Ilona: Magyarországi festett famennyezetek és rokonemlékek a XV-XIX. századból. Bp., 1968, Akadémiai Kiadó, 216 p.+28 (kétoldalas fekete-fehér fotók) t. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1000 példányban.