cca 1880-1890 Szöllősy szászvárosi (erdélyi) üvegkereskedő cég alapító tulajdonosának és feleségének portréja. Löger Gusztáv (1827-1898) nyitrai és pöstyéni fényképész felvételei után készült akvarellek, a férfi portré címkével jelzett, hátlapon Szöllősy cég 1930 körüli bélyegzőjével és Bede Sándor akkor cégtulajdonos 1931-es feliratával, XIX. sz. dombornyomott paszpartuban, foltos, 20,5x16,5 (x2) cm
1882 Szász-Coburg-Koháry Klotild főhercegnő (1846-1927), József főherceg felesége, autográf levele az alcsúti kastélyból édesanyjának francia nyelven, saját levélpapírján.
"Drága anyukám, köszönöm érdekes levelét Marderney-től, mennyi idő van ott, és milyen unalmas utazás volt oda eljutni, nagyon örülök, hogy jobban megtaláltad Amélie-t és a drága kicsiket, remélem jól van teljesen visszateszi. Azt hiszem, ezekben a napokban Bécsben leszel, szeretettel várom, hogy megismerhessünk téged, kedves anyám. Remélem jó idő lesz a Gousty's-ban, hogy Ferdinánd jobban visszajön hozzánk. Itt mindig esik és fúj a szél, ma reggel csak 4 fok volt, ettől a páratartalomtól reuma, enyhe fáradtság, Marie-nak egy kis láz, Marguerite gégegyulladása, fiaim megfázása és Ischiától Józsefig egy kis fájdalom! 8-án indul (?) A gyerekek nagyon boldogok és izgatottak (?).? stb"
1885 Selmecbánya, Vörös Ferenc (1847-1920) újságíró, a Selmecbányai Múzeum alapítójának autográf levele azonosítatlan képviselő részére, pénzügyi támogatás ügyében, különféle lapok (Felvidéki híradó, Tátravidéki Híradó...stb.) részére, és lakáskeresés ügyében, 3 beírt oldal, 2 sztl. lev.
1887 Roskovics Ignác, ifjabb (1854-1915) egyházi és zsánerfestő, az ún. müncheni realizmus jellegzetes képviselőjének autográf levele, Jármay Gyula (1846-1915) gyógyszerésznek, készülő Than [Károly]-album és megküldendő pénz ügyében, 1 beírt oldal.
cca 1892-1898 Kuszkó István (1860-1936) a kolozsvári Országos Történelmi Ereklyemuzeum igazgató alelnöke, a "Történelmi Lapok" szerkesztőjének autográf levele ismeretlen személyhez, fejléces papíron. "Gróf Teleki Sándornak meg van a pihenő helyéről egy marék föld. E hely fölött egy kőasztalon írta legszebb verseit Petőfi Sándor. Autográf aláírásával, 1 sztl. lev.
1897 Horovitz Lipót (Leopold Horovitz) (1838-1917) Festő autográf soraival ellátott névjegye / 1897 Lipót Horovitz (Leopold Horovitz) (1838-1917) Painter's business card with autograph lines
1897 A Körös-Tisza-marosi Ármentesítő és Belvízszabályozó Társulat főkönyve, egyénenkénti kimutatás ,,a magyar földhitelintézettől felvett 6 millió forint kölcsön után az érdekelt ártérbirtokosok által fizetendő tőke és kamattörlesztési járulékról [...]", összesen 1596 névvel. Nagyméretű, sérült, viseltes állapotban, kissé dohos, 62x45 cm
1899 A Körös-Tisza-marosi Ármentesítő és Belvízszabályozó Társulat főkönyve, egyénenkénti kimutatás ,,[...] az érdekelt ártérbirtokosok által az 1899. évre fizetendő folyó költségbeni járulékról", összesen 1637 névvel. Nagyméretű, sérült, viseltes állapotban, kissé dohos, 62x45 cm
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.