https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Kontinuierlich Online-Auktionen

Tételek lista

Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 175

Die Auktion ist beendet! Das Los wird bald in Auktion
1879 Arany Jánosnak írt levél az Országos Nőképző Egylet választmányától. Kézzel beírt 2 oldal erősen sérült
1
13964.

1879 Arany Jánosnak írt levél az Országos Nőképző Egylet választmányától. Kézzel beírt 2 oldal erősen sérült

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
5 000 HUF
13,55
EUR
,
15,63
USD
Zahl der Gebote:
1
 
1879 Lőcse, Demek Győző II. oszt. tanuló növénytani rajzai, 20 oldalon igényes, kézzel készített rajzokkal, kissé sérült, foltos borítójú füzetben
1
13965.

1879 Lőcse, Demek Győző II. oszt. tanuló növénytani rajzai, 20 oldalon igényes, kézzel készített rajzokkal, kissé sérült, foltos borítójú füzetben

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Zahl der Gebote:
5
 
cca 1880-1890 Szöllősy szászvárosi (erdélyi) üvegkereskedő cég alapító tulajdonosának és feleségének portréja. Löger Gusztáv (1827-1898) nyitrai és pöstyéni fényképész felvételei után készült akvarellek, a férfi portré címkével jelzett, hátlapon Szöllősy cég 1930 körüli bélyegzőjével és Bede Sándor akkor cégtulajdonos 1931-es feliratával, XIX. sz. dombornyomott paszpartuban, foltos, 20,5x16,5 (x2) cm
1
13966.

cca 1880-1890 Szöllősy szászvárosi (erdélyi) üvegkereskedő cég alapító tulajdonosának és feleségének portréja. Löger Gusztáv (1827-1898) nyitrai és pöstyéni fényképész felvételei után készült akvarellek, a férfi portré címkével jelzett, hátlapon Szöllősy cég 1930 körüli bélyegzőjével és Bede Sándor akkor cégtulajdonos 1931-es feliratával, XIX. sz. dombornyomott paszpartuban, foltos, 20,5x16,5 (x2) cm

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
EUR
,
46,88
USD
Zahl der Gebote:
5
 
1882 Szász-Coburg-Koháry Klotild főhercegnő (1846-1927), József főherceg felesége, autográf levele az alcsúti kastélyból édesanyjának francia nyelven, saját levélpapírján.  "Drága anyukám, köszönöm érdekes levelét Marderney-től, mennyi idő van ott, és milyen unalmas utazás volt oda eljutni, nagyon örülök, hogy jobban megtaláltad Amélie-t és a drága kicsiket, remélem jól van teljesen visszateszi. Azt hiszem, ezekben a napokban Bécsben leszel, szeretettel várom, hogy megismerhessünk téged, kedves anyám. Remélem jó idő lesz a Gousty's-ban, hogy Ferdinánd jobban visszajön hozzánk. Itt mindig esik és fúj a szél, ma reggel csak 4 fok volt, ettől a páratartalomtól reuma, enyhe fáradtság, Marie-nak egy kis láz, Marguerite gégegyulladása, fiaim megfázása és Ischiától Józsefig egy kis fájdalom! 8-án indul (?) A gyerekek nagyon boldogok és izgatottak (?).? stb"
1
13967.


1882 Szász-Coburg-Koháry Klotild főhercegnő (1846-1927), József főherceg felesége, autográf levele az alcsúti kastélyból édesanyjának francia nyelven, saját levélpapírján.

"Drága anyukám, köszönöm érdekes levelét Marderney-től, mennyi idő van ott, és milyen unalmas utazás volt oda eljutni, nagyon örülök, hogy jobban megtaláltad Amélie-t és a drága kicsiket, remélem jól van teljesen visszateszi. Azt hiszem, ezekben a napokban Bécsben leszel, szeretettel várom, hogy megismerhessünk téged, kedves anyám. Remélem jó idő lesz a Gousty's-ban, hogy Ferdinánd jobban visszajön hozzánk. Itt mindig esik és fúj a szél, ma reggel csak 4 fok volt, ettől a páratartalomtól reuma, enyhe fáradtság, Marie-nak egy kis láz, Marguerite gégegyulladása, fiaim megfázása és Ischiától Józsefig egy kis fájdalom! 8-án indul (?) A gyerekek nagyon boldogok és izgatottak (?).? stb"

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
24 000 HUF
65,04
EUR
,
75,00
USD
Zahl der Gebote:
0
 
1884 Budapest, Edvi Illés Aladár (1858-1927) gépészmérnök, műegyetemi tanár, államtitkár lányának, Erzsébetnek esküvői meghívója, borítékkal.
1
13968.

1884 Budapest, Edvi Illés Aladár (1858-1927) gépészmérnök, műegyetemi tanár, államtitkár lányának, Erzsébetnek esküvői meghívója, borítékkal.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
2 800 HUF
7,59
EUR
,
8,75
USD
Zahl der Gebote:
1
 
1885 Selmecbánya, Vörös Ferenc (1847-1920) újságíró, a Selmecbányai Múzeum alapítójának autográf levele azonosítatlan képviselő részére, pénzügyi támogatás ügyében, különféle lapok (Felvidéki híradó, Tátravidéki Híradó...stb.) részére, és lakáskeresés ügyében, 3 beírt oldal, 2 sztl. lev.
1
13969.

1885 Selmecbánya, Vörös Ferenc (1847-1920) újságíró, a Selmecbányai Múzeum alapítójának autográf levele azonosítatlan képviselő részére, pénzügyi támogatás ügyében, különféle lapok (Felvidéki híradó, Tátravidéki Híradó...stb.) részére, és lakáskeresés ügyében, 3 beírt oldal, 2 sztl. lev.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Zahl der Gebote:
2
 
1887 Roskovics Ignác, ifjabb (1854-1915) egyházi és zsánerfestő, az ún. müncheni realizmus jellegzetes képviselőjének autográf levele, Jármay Gyula (1846-1915) gyógyszerésznek, készülő Than [Károly]-album és megküldendő pénz ügyében, 1 beírt oldal.
1
13970.

1887 Roskovics Ignác, ifjabb (1854-1915) egyházi és zsánerfestő, az ún. müncheni realizmus jellegzetes képviselőjének autográf levele, Jármay Gyula (1846-1915) gyógyszerésznek, készülő Than [Károly]-album és megküldendő pénz ügyében, 1 beírt oldal.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Zahl der Gebote:
2
 
cca 1892-1898 Kuszkó István (1860-1936) a kolozsvári Országos Történelmi Ereklyemuzeum igazgató alelnöke, a "Történelmi Lapok" szerkesztőjének autográf levele ismeretlen személyhez, fejléces papíron. "Gróf Teleki Sándornak meg van a pihenő helyéről egy marék föld. E hely fölött egy kőasztalon írta legszebb verseit Petőfi Sándor. Autográf aláírásával, 1 sztl. lev.
1
13971.

cca 1892-1898 Kuszkó István (1860-1936) a kolozsvári Országos Történelmi Ereklyemuzeum igazgató alelnöke, a "Történelmi Lapok" szerkesztőjének autográf levele ismeretlen személyhez, fejléces papíron. "Gróf Teleki Sándornak meg van a pihenő helyéről egy marék föld. E hely fölött egy kőasztalon írta legszebb verseit Petőfi Sándor. Autográf aláírásával, 1 sztl. lev.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
6 000 HUF
16,26
EUR
,
18,75
USD
Zahl der Gebote:
1
 
cca 1895-1910 emlékkönyv, tele bejegyzésekkel, bőrkötésben
1
13972.

cca 1895-1910 emlékkönyv, tele bejegyzésekkel, bőrkötésben

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
5 000 HUF
13,55
EUR
,
15,63
USD
Zahl der Gebote:
3
 
1897 Horovitz Lipót (Leopold Horovitz) (1838-1917) Festő autográf soraival ellátott névjegye / 1897 Lipót Horovitz (Leopold Horovitz) (1838-1917) Painter's business card with autograph lines
1
13973.

1897 Horovitz Lipót (Leopold Horovitz) (1838-1917) Festő autográf soraival ellátott névjegye / 1897 Lipót Horovitz (Leopold Horovitz) (1838-1917) Painter's business card with autograph lines

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
8 000 HUF
21,68
EUR
,
25,00
USD
Zahl der Gebote:
0
 
1897 A Körös-Tisza-marosi Ármentesítő és Belvízszabályozó Társulat főkönyve, egyénenkénti kimutatás ,,a magyar földhitelintézettől felvett 6 millió forint kölcsön után az érdekelt ártérbirtokosok által fizetendő tőke és kamattörlesztési járulékról [...]", összesen 1596 névvel. Nagyméretű, sérült, viseltes állapotban, kissé dohos, 62x45 cm
1
13974.

1897 A Körös-Tisza-marosi Ármentesítő és Belvízszabályozó Társulat főkönyve, egyénenkénti kimutatás ,,a magyar földhitelintézettől felvett 6 millió forint kölcsön után az érdekelt ártérbirtokosok által fizetendő tőke és kamattörlesztési járulékról [...]", összesen 1596 névvel. Nagyméretű, sérült, viseltes állapotban, kissé dohos, 62x45 cm

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
EUR
,
62,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
1899 A Körös-Tisza-marosi Ármentesítő és Belvízszabályozó Társulat főkönyve, egyénenkénti kimutatás ,,[...] az érdekelt ártérbirtokosok által az 1899. évre fizetendő folyó költségbeni járulékról", összesen 1637 névvel. Nagyméretű, sérült, viseltes állapotban, kissé dohos, 62x45 cm
1
13975.

1899 A Körös-Tisza-marosi Ármentesítő és Belvízszabályozó Társulat főkönyve, egyénenkénti kimutatás ,,[...] az érdekelt ártérbirtokosok által az 1899. évre fizetendő folyó költségbeni járulékról", összesen 1637 névvel. Nagyméretű, sérült, viseltes állapotban, kissé dohos, 62x45 cm

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
EUR
,
62,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 

Steigerungsstufen:

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Filtern bei der Auktion

Navigieren zur nächsten Seite

Auktionshaus

  • Adresse: 1061 Budapest, Andrássy Str. 16.
  • Anschrift: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Öffnungszeiten:
  • Montag: 12-17
  • Dienstag bis Mittwoch: 10-17
  • Donnerstag: 10-19
  • Freitag: geschlossen
  • Wochenende: geschlossen

Galerie

Unsere Seiten

© 2011-2025 Darabanth Auktionshaus GmbH.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren.
Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.
Ich akzeptiere
Für Details klicken
https://www.darabanth.com/de/bedingungen-faq
darabanth.com
H
Los im Warenkorb

Gesamtsumme:

Weiter einkaufen
  Zur Kasse