[Hatósági árszabás.] Limitatio. Farinae, Ptisanae, Furfurum, Panisque, et semelarum pro 1a Zvindena May - Diametrali Pretio Triciti puri optimae sortis, ex Tabellis forensibus Liberarum, ac Regiarum Civitatum Budensis, et Pestiensis de Nundinis Hebdomadalibus 2ae Zvindena Aprilis - eruto, et grossos 539. constituendi, accomodata. Kelt: Pest, 1817. május 1.[ny. n.] Egyetlen levél, mérete: 380x230 mm, 32 sor, 5 beírt sor. A lisztből, árpából, korpából, korpából készült kenyerek és más pékáruk hatósági súly- és árszabása a pesti és budai heti vásárokon. Dokumentumunk táblázatos ár- és súlylistája 1817. május 1-jén kelt, az akkor keletkezett adatokat onnan másolták át tizenegy évvel későbbi, 1828. február 16-án keltezett árszabásunkra. Elgondolkodtató adatsor a 19. század elején tapasztalható fiskális szigorról. A nyomtatvány alján a hatóság részéről nagyjeszeni Jeszenszky Miklós vármegyei számvevő saját kezű aláírása. Jó állapotú lap.
1821 Szűz Mária és József sírjából származó szent ereklye tanúsító levele a Pápai Államban kiállítva Péter érsek által. aláírt / 1821 Certificate of relic from the tomb of Virgin Mary and Joseph issued in the Papal State by Archbishop Péter. signed
1833 Gewählte characteristiche Anecdoten-Lese [...] gesammelt von Joseph v. Rauch ö. k. k. Hauptmann. Fünfter Theil. Kézzel írt, német nyelvű anekdota-gyűjtemény, több mint 350 beírt oldal, beragasztott korabeli illusztrációkkal (rézmetszetek). Aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban.
1833 Gewählte characteristiche Anecdoten-Lese [...] gesammelt von Joseph v. Rauch ö. k. k. Hauptmann. Siebenter Theil. Kézzel írt, német nyelvű anekdota-gyűjtemény, több mint 450 beírt oldal, beragasztott korabeli illusztrációkkal (rézmetszetek). Aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kissé sérült, kopott borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
1837 Brunszvik Józsefné Majthényi Anna Mária grófnő (1769-1851) és kis-zsirai Sirchich Simon ügyéről szóló latin nyelvű dokumentum, 2 viaszpecséttel, 1 sztl. lev.
1842 Pest, Eckstein Rudolf főszolgabíró idéző levele bezdédi báró Bémer László (1784-1862) dulcinai választott püspök részére, 4 beírt oldal, magyar ill. latin nyelven, viaszpecsétekkel
cca 1843 Fenséges Császári Királyi örökös Főherczeg Jósef, Magyarország Nádorához, a' Nagyméltóságu Fő- és Tekintetes Karok és Rendekhez honfiusitásérti alázatos folyamodása Gróf Crouy Miklós Henrik János Ferencz, Máltai 's több más jeles rend vitézének, nyomtatott dokumentum, foltos, szakadással, sérülésekkel, 5 sztl. lev.
1849 "Telegraphi tudósítás báró Haynau tábori szernagy ő felségéhez a' császárhoz... Világos mellett az insurgensek vezére Görgey, seregének egy nagy részével, mintegy 30 - 40,000 emberrel fegyvert nyujtott és magát feltétlenül megadta. Bécs, Augustus 17-én 1849.", magyar és német nyelvű propaganda hirdetmény, foltosak, 37x23 cm és 38x22 cm.
cca 1850 Ifj. Emich Gusztáv (1843-1911) magyar királyi asztalnok, magyar királyi udvari tanácsos, nyomdatörténet-író, könyvkiadó, országgyűlési képviselő, zoológus. Emich Gusztáv nyomdász, könyvkiadó fia kastélyt ábrázoló ceruzarajz 22x29 cm
1858 Vachottfalvi Vahot Imre (Vachott) (1820-1879) ügyvéd, színműíró, lapszerkesztő autográf? kézírása Napkelet c. lapjának mellékletén (Gusztrinyi Sándor nőruhaszabási műiskolája) Nagy méretű litográfia 75x55 cm