Tétel

Rufpreis:

8 000 HUF

Beschreibung:

Soós Imre: Ősi sopronmegyei nemzetségek. Képek a sopronmegyei községek és családok történetéből. Szerkesztette: Horváth László. Írta: Soós Imre. Előszó: Hőgyészi Pál. Sopron, [1941]. Székely és Társa [ny.] XIV + [2] + 512 p. A megyei monográfia első része Sopron megye úrbérrendezési történetét tekinti át, mely másként alakult a döntően nagybirtokosi tulajdonú és a döntően nemesi telkekből felálló települések esetén. A munka második része az egyes települések paraszti társadalomtörténetét tekinti át, a harmadik rész a vármegye nemesi családjainak történetét kivonatolja, majd az utolsó részben az adatközlők adattára, származásra való tekintet nélkül. Díszesen aranyozott gerincű, enyhén sérült kiadói egészvászon kötésben, az első kötéstáblán Sopron megye aranyozott, dombornyomásos címerével. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk