Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 562

David Talbot Rice: Art of the Byzantine Era. New York-Toronto, 1963, Oxford University Press. Angol nyelven. Fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Kiadói papírkötésben, borító hátoldalán törésnyommal.
20062.

Rufpreis:
2 400 HUF

20063.

Rufpreis:
1 800 HUF

Weinhold, Rudolf:  Töpferwerk in der Oberlausitz. Beiträge zur Geschichte des Oberlausitzer Töpferhandwerks. (Dedikált.) Berlin, 1958. Akademie-Verlag (VEB Werkdruck, Gräfenhainichen). VIII + 200 + [2] p. + 25 t. (kétoldalas). Dedikált: ,,An meinem lieben Freund István Vincze: Rudolf Weinhold". Rudolf Weinhold (1925-2003) német néprajztudós, elsősorban a népi fazekasság és szőlészet néprajzával foglalkozott. Monográfiája a mai cseh-lengyel-német régióban fekvő Felső-Lausitz fazekasiparának történetét vizsgálja. (Veröffentlichungendes Instituts für Deutsche Volkskunde, Band 18.) Prov.: Prov.: Vincze István. [Vincze István (1922-1982) néprajztudós, 1955-től a Néprajzi Múzeum munkatársa, 1980-től osztályvezetője. Főként szőlészet- és borászattörténettel foglalkozott.] Feliratozott kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
20064.

Rufpreis:
1 800 HUF

20065.

Rufpreis:
4 000 HUF

20066.

Rufpreis:
8 000 HUF

Katalógus tétel, többségében képzőművészet, néhány fotóművészet, össz. 39 db: Czóbel 90 éves; Gedő Ilka 1980; Szolnoki Művésztelep kiállítása 1961 és 1966; Gadányi Jenő, 2000; Komoróczky Tamás, 2 db; Kovács Attila 1994; Salgótarjáni Tavaszi Tárlat 1975 és 1979; Ádám Zoltán (é.n., 2004 k.); Kerekes Gábor 1995; Káldi Katalin 2005; Pácser Attila (6 db); Szabó Gyula 2008; Grafikák Kállai Ernő hagyatékából, 1984; Bene Géza 1998; Rozsda Endre 1999; Varkoly László 1987; stb.
20067.

Rufpreis:
5 000 HUF

20068.

Rufpreis:
5 000 HUF

2000-2005 Kassák Múzeum 4 db kiadványa,  Legkedvesebb képeim, 20. századi magyar művészet magyar író hagyatékából, 20. századi magyar alternatív műhelyiskolák (2x) + 1996-2006 2 db Kassák Múzeumos meghívó. + 1988 Szépművészeti Múzeum Új szerzemények 1978-1988.
20069.

Rufpreis:
500 HUF
1,36
1,56

20070.

Rufpreis:
2 400 HUF

1947-1948 Fővárosi Népművelési Központ kiállítási prospektusai, 4 db: Budapest népe a művészetben; Kisplasztikai és grafikai kiállítás, Önarckép-kiállítás, A magyar tájképfestészet. Bp., Székesfővárosi Házinyomda. Kihajtható prospektusok. Változó állapotban.
20071.

Rufpreis:
500 HUF
1,36
1,56

Somogyi-Tóth Dániel: Mint a madár ... - -légi fotói. DEDIKÁLT! A szerző névjegykártyájával. Szerk. és terv. Futó Tamás. Esterházy Péter előszavával. Miskolc, 2003., Well-PRess Kiadó Kft. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
20072.

Rufpreis:
3 000 HUF

20073.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF